Kontrowersyjne wrocławskie billboardy pod lupą prokuratury?

Malwina Gadawa, PP | Utworzono: 2021-04-13 18:45 | Zmodyfikowano: 2021-04-13 18:45
A|A|A

fot. wiosnabiedronia.pl

Chodzi o wywołanie zgorszenia w miejscu publicznym, a wszystko przez wrocławskie billboardy na których prezentowane są drastyczne zdjęcia martwych płodów. Tym razem jednak na zdjęciu umieszczono także wizerunek Adolfa Hitlera i flagę Unii Europejskiej. Grafika opatrzona została komentarzem "Parlament Europejski popiera prawo do aborcji dla Polek. Adolf Hitler zapewnił je już w 1943 r."

- mówi Bartłomiej Ciążyński, doradca prezydenta Wrocławia ds. tolerancji i przeciwdziałania ksenofobii.

Fundacja Pro-Prawo do Życia wielokrotnie tłumaczyła motywy swego działania. - Aborcja to okropna zbrodnia i temu się należy przeciwstawiać. Rzeczywiście są to drastyczne zdjęcia, bo aborcja jest czymś drastycznym - mówił na antenie Radia Wrocław Adam Brawata.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
~w.w.w
2021-04-28 03:05:42
z adresu IP: (109.125.xxx.xxx)
Ocena: 1
Ach. Ten argument ad hilterum. Jakże popularny w dzisiejszych czasach.
~W obronie najsłabszych
2021-04-14 17:59:49
z adresu IP: (83.26.xxx.xxx)
Ocena: 5
Aborcja na życzenie to dla mnie nic innego jak Holokaustu, Katyń i inne ludobójstwa. Jestem przekonany, że historia to kiedyś rozliczy i wszyscy popierający tego typu rozwiązania prawne będą stawiani na równi z Hitlerem i tego typu typkami.
~Nowy Jorkczyk
2021-04-14 13:24:20
z adresu IP: (74.101.xxx.xxx)
Ocena: -1
Wiecie co? Zgadzam się z tym plakatem. Jak można japę drzeć Wypier@#$%%^ to, czemu nie można takiego plakatu wywiesić? Właśnie, Polska powinna wyjsc ze EU tam za dużo chcą zrobić Polskę jak Amerykę. A Ameryka to już to kita się nadaje.
~AjWaj
2021-04-14 09:23:02
z adresu IP: (89.71.xxx.xxx)
Ocena: 5
Biedroń to zawodowy sodomita, powinien się iść leczyć do lekarzy różnych specjalności!
~Wiesław
2021-04-14 08:37:58
z adresu IP: (185.27.xxx.xxx)
Ocena: 9
Tak dla życia nie dla śmierci
~JaTy
2021-04-14 02:24:45
z adresu IP: (31.0.xxx.xxx)
Ocena: 3
Wrocałwianie sobie nie życzą tego typu plakatów wg tego urzedasa ??? A kto nas Pytał ??? Jaśnie Pan prezydent sobie nie życzy a to co innego to mów urzędasie prawdę a nie kłamiesz że wrocławianie !
~Piotr
2021-04-14 00:17:19
z adresu IP: (31.60.xxx.xxx)
Ocena: 7
Zaden normalny Polak nie powiesilby takiego plakatu. Z kilometra smierdzi prowokacja, tylkk pytanie brzmi kto za tym stoi.
~Teleporada
2021-04-14 00:15:31
z adresu IP: (37.248.xxx.xxx)
Ocena: 5
oni i ich Sas sof 2 zabił człowieka i naszą kulturę, walczmy do końca ponad podziałami...
~Redaktor
2021-04-13 22:05:50
z adresu IP: (188.146.xxx.xxx)
Ocena: 6
A co facet, który ze swojego związku biologicznie niema szans na dzieci (raczej) może wiedzieć o ciąży ?. Zostawmy temat kobietom, z których faceci, w tym ci w czarnych sukienkach, robią inkubatory, odbierając im wolność i możliwość samo decydowania o sobie.
~TOmasz
2021-04-13 21:28:52
z adresu IP: (91.90.xxx.xxx)
Ocena: 25
Bartłomiej Ciążyński jakoś nie widzi, że we Lwowie biegają panowie z flagą Bandery a SS Galitzen ma swoje święto. Tak więc miasto Wrocław nie reaguje na banderyzacje miasta partnerskiego Lwów a jednocześnie opowiada o ksenofobii.
~Za życiem
2021-04-13 20:04:08
z adresu IP: (89.151.xxx.xxx)
Ocena: 1
Prawda w oczy kole. Co ten mały człowiek zawinił, że nie mógł tego świata zobaczyć? Nie zabijaj!
~MIESZKAŃCÓW WROCŁAWIA
2021-04-13 19:17:49
z adresu IP: (31.60.xxx.xxx)
Ocena: 6
Nie interesują pretensje posła, który ma w sejmie zerowe poparcie. Podobnie jak nie interesuje nas pan Petru.
~Antyplatforma
2021-04-13 19:12:50
z adresu IP: (31.178.xxx.xxx)
Ocena: 6
fakty w oczy kolą, zwłaszcza fachowca od skrobania.
~fachowiec
2021-04-13 18:58:07
z adresu IP: (83.30.xxx.xxx)
Ocena: -3
Miłośnicy płodów tym razem się zdemaskowali i wypuścili plakat ze swoim idolem, austriackim akwarelistą.
~////
2021-04-13 18:52:09
z adresu IP: (178.235.xxx.xxx)
Ocena: 7
„Są takie noce, w rocznice których chcielibyśmy milczeć. Ale znowu na przekór temu musimy zabrać głos”. „Są wreszcie takie wydarzenia, za które nie chcemy brać odpowiedzialności. A jednak musimy wyraźnie powiedzieć: wyciągnięcie lekcji z tamtych dni to dzisiaj nasza wielka i wspólna odpowiedzialność. 81 lat temu mieszkańcy Breslau wystąpili przeciwko mieszkańcom Breslau” - Jacek Sutryk.