Nagroda Publiczności LUX: głosowanie i seanse online

GN, RW | Utworzono: 2021-04-15 11:39
A|A|A

europarl.europa.eu

Filmy można oglądać: TUTAJ

Ustanowiona 13 lat temu Nagroda LUX miała ożywiać debatę na temat integracji i wspierać dystrybucję europejskiego kina. W 2020 r. postanowiono zmienić jej formułę, tak by zaangażować społeczność widzów z całej Europy. Parlament Europejski połączył siły z European Film Academy, dzięki czemu we współpracy z Komisją Europejską i Europa Cinemas powstała nowa Nagroda Publiczności LUX.

Nominowane do niej filmy poruszają aktualne kwestie polityczne i społeczne, zachęcając do dyskusji o europejskich wartościach. Po raz pierwszy w proces wyboru zwycięzcy, oprócz posłanek i posłów do Parlamentu Europejskiego, zaangażowana jest także publiczność. Nagrodę otrzyma film, który uzyska najwięcej głosów w otwartym plebiscycie!

Głosowanie trwa do 23 maja na stronie internetowej Nagrody Publiczności LUX dostępnej: TUTAJ

Każdemu z filmów można przyznać od jednej do pięciu gwiazdek. Zwycięzca ogłoszony zostanie 9 czerwca podczas uroczystej ceremonii w Parlamencie Europejskim.

W tym roku do Nagrody nominowane zostały trzy filmy. "Na rauszu" w reżyserii Thomasa Vinterberga to opowieść o czterech nauczycielach sprawdzających na sobie teorię dotyczącą tego jak stała, niewielka obecność alkoholu we krwi wpływa na człowieka. "Kolektyw" Alexandra Nanaua to poruszający dokument skupiający się na dziennikarzach śledzących tragiczne skutki korupcji w rumuńskim systemie zdrowia. Polska produkcja Jana Komasy "Boże Ciało" to z kolei opowieść o młodym mężczyźnie, byłym więźniu, który podszywa się pod księdza w małej miejscowości, zmieniając życie swoich parafian.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama