Muzyczna Żonglerka w RWK: Michał Zygmunt, Why Bother?, Sea Saw, Suche Fakty[poniedziałek 15:00 - 19:00]

Urszula Andruszko, Andrzej Jóźwik | Utworzono: 2021-04-18 16:52 | Zmodyfikowano: 2021-04-18 17:08
A|A|A

mat. prasowe Sea Saw

Powracamy z "Muzyczną żonglerką" na radiową antenę RWK w najbliższe poniedziałkowe popołudnie (15:00- 19:00). Podzielimy się muzycznymi nowościami i wieściami nie tylko z Wrocławia, lecz również z nad morza i Odry.

Fenomen dzikiej rzeki pojawi się w rozmowie z Michałem Zygmuntem. Niedawno ukazała się jego kolejna płyta "Lemkos", zainspirowana także łemkowską kulturą. Spotkamy się z Michałem o godzinie 15:30.

Znad Odry wyprawimy się do Gdyni, aby zaprezentować debiutancki album solowego projektu Bartosza "Bora" Borowskiego Why Bother?. Rzecz świeża, lecz nie muzycznego debiutanta, gdyż mowa o muzyku udzielającymsię m.in. w Lonker See, Lastryko, Me and That Man. Rozmowa o 16:30.

Pozostaniemy dłużej nad Bałtykiem za sprawą Sea Saw. To kolejna gdańska grupa przemycającą w muzyce morską bryzę. Rozmowa o 17:30

Na koniec wrócimy do Wrocławia i pasji fields recordingu. Przybliżymy Wam wytwórnię Suche Fakty. Pod jej szyldem ukazały się zapisy mikrofonowych eskapad np. po Lesie Pilczyckim oraz nagrania ulicznych protestów. Jego album "Polish women on strike" z nagraniami "Błyskawic" został nominowany do nagrody Sound of the Year Award 2020 radia BBC3. Rozmowa z Łukaszem Suchym, pasjonatem fields recordingu, otworzy ostatnią godzinę naszej audycji (18:00).

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama