Żużel: Czugunow odpadł w Bydgoszczy. Spartanie pojadą dziś w Grudziądzu

Piotr Pietraszek | Utworzono: 2021-04-23 06:30 | Zmodyfikowano: 2021-04-23 06:30

Czugunow na torze Polonii zajął dopiero 11. miejsce. Urodzony w Saławacie zawodnik, który od roku ma polskie obywatelstwo, zdobył 6 punktów (0,1,1,1,3), a swoje jedyne zwycięstwo odniósł w ostatniej serii, gdy nie miał już szans na premiowane awansem miejsce. Ćwierćfinał w  Bydgoszczy zakończył się zwycięstwem Szymona Woźniaka ze Stali Gorzów (14 pkt.). Oprócz niego do półfinału awansowali też Jarosław Hampel, Piotr Protasiewicz, Grzegorz Zengota, Damian Pawliczak, Norbert Krakowiak, Bartłomiej Kowalski i Tomasz Gapiński. Ten ostatni wygrał bój o ostatnie premiowane miejsce w wyścigu dodatkowym z Mateuszem Bartkowiakiem.

Półfinały IMP zorganizowane zostaną 26 maja w Krośnie i Gnieźnie. Finał zaplanowano na 11 lipca w Lesznie.

Pewny udział w finale mają trzej żużlowcy, którzy jako uczestnicy cyklu Grand Prix zostali rozstawieni. W tym gronie jest inny zawodnik Betardu Sparty Wrocław - Maciej Janowski.

Już dziś wrocławscy żużlowcy w zaległym spotkaniu 1. kolejki PGE Ekstraligi zmierzą się na wyjeździe z GKM Grudziądz. Początek o godz. 20.30. W niedzielę podopieczni Dariusza Śledzia ponownie wyjadą na tor. Tym razem w Lublinie, gdzie w kolejnym zaległym meczu spotkają się z miejscowym Motorem.