Trwają próby do premiery spektaklu inspirowanego Czechowem w Teatrze Pantomimy

PAP, GN | Utworzono: 2021-04-26 14:26

Po okresie prób w formie spotkań online i dwóch tygodniach w siedzibie teatru, od poniedziałku Wrocławska Pantomima przenosi się do Centrum Sztuk Performatywnych Piekarnia, by kontynuować pracę nad przedstawieniem „Tiki i inne zabawy” w reżyserii Dominiki Knapik – poinformowała Paulina Tomczyk, odpowiadająca w teatrze za kontakt z mediami. Twórcy zostaną tam aż do premiery, która planowana jest na 14 maja.

Jak wyjaśniła autorka scenariusza i dramaturżka Patrycja Kowańska, punktem wyjścia do pracy nad przedstawieniem jest twórczość dramatyczna Antona Czechowa oraz wzięta w cudzysłów sytuacja psychoterapii grupowej, eksplorowana pod względem jej teatralnej formy. „Grupa terapeutyczna stworzona zostaje z pochodzących z różnych dramatów bohaterów Czechowa. Różne Czechowowskie typy zostają zderzone ze sobą wraz z ich wadami i trudnościami psychicznymi, z jakimi zostali "zdiagnozowani" przez twórców przedstawienia” – powiedziała.

Ze sceny publiczność usłyszy fragmenty dramatów Czechowa, takich jak „Mewa”, „Wujaszek Wania”, „Wiśniowy sad”, „Trzy siostry” i „Iwanow” w zestawieniu z autorskimi tekstami, obrazującymi sytuację terapeutyczną. „Zestawienie materiału dramatycznego i ruchowego dąży do wygenerowania na wpół formalnego, groteskowego języka, jakim zostaje opowiadana Czechowowska rzeczywistość” – zapowiedziała Kowańska. 

Element Serwisów Informacyjnych PAP
Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.