Miedź Legnica wygrała z Górnikiem Łęczna 1:0

Robert Skrzyński, inf. prasowa | Utworzono: 2021-04-27 19:00
A|A|A

fot. miedzlegnica.eu

Niemal na samym początku meczu trener Jarosław Skrobacz musiał dokonać wymuszonej korekty w składzie. W 4 minucie kontuzji doznał Wiktor Pleśnierowicz, a w jego miejsca na murawie pojawił się Piotr Azikiewicz. W 11 minucie sprytnie z okolic szesnastki uderzył Goku Roman, ale piłka przeleciała tuż nad poprzeczką. Górnik odpowiedział niecelnym strzałem Michała Maka w długi róg z prawej strony pola karnego.

W 17. minucie Paweł Lenarcik obronił strzał Bartłomieja Kukułowicza. Sześć minut później doskonałą okazję miał Bartłomiej Kalinkowski, który po minięciu golkipera Miedzi trafił tylko w słupek. W 36 minucie niecelnie z dystansu uderzał Marcin Garuch. Dwie minuty później głową odpowiedział Kamil Pajnowski, ale bramkarz Miedzi nie dał się zaskoczyć.

Po przerwie Miedź prowadziła grę i budowała ataki, ale groźniejszą okazję w 61. minucie stworzył sobie Górnik, gdy w dobrej sytuacji znalazł się Mak. Ofensywny gracz przegrał jednak pojedynek z Lenarcikiem. W 68. minucie nad bramką uderzał Garuch. Pięć minut później strzałem nad poprzeczką odpowiedział Kukułowicz.

W 76. minucie Miedź objęła prowadzenie, a pierwszą ligową bramkę zanotował Michał Bednarski. Napastnik trafił do siatki rywali, wykorzystując podbramkowe zamieszanie. Chwilę później Bednarski znowu próbował, ale bramkarz tym razem Gostomski nie dał się zaskoczyć.


Miedź Legnica – Górnik Łęczna 1:0 (0:0)

Michał Benarski 76.

Miedź: Paweł Lenarcik – Marcin Garuch, Marcin Biernat, Wiktor Pleśnierowicz (7’ Piotr Azikiewicz), Daniel Pinillos - Mateusz Kaczmarek (65’ Maciej Śliwa), Szymon Matuszek, Damian Tront, Mehdi Lehaire (65’ Krzysztof Drzazga), Goku Roman (83’ Patryk Makuch) - Michał Bednarski.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama