Nowości w rekrutacji PWr

BT, mat. prasowe | Utworzono: 2021-05-04 10:50
A|A|A

fot. mat. prasowe

– Będziemy kształcić informatyków specjalizujących się w zakresie użytkowania, projektowania i programowania cyfrowych systemów automatyki, sieci komputerowych i telematyki przemysłowej, systemów optymalizacji i sterowania z wykorzystaniem sterowników mikroprocesorowych, sztucznej inteligencji, sieci neuronowych oraz metod przetwarzania i rozpoznawania obrazów – mówi prof. Ewaryst Rafajłowicz, przewodniczący komisji programowej kierunku.

Podczas studiów przyszli absolwenci będą mogli wybrać jedną z czterech specjalności, które określą ścieżki ich dalszego rozwoju. Specjalności pokrywają bardzo szeroki zakres technologii informacyjnych i ich zastosowań w automatyce – od systemów pozyskiwania informacji, przetwarzania jej w decyzje, aż po przechowywanie informacji w specjalizowanych bazach danych i obrazów.

– Nasz absolwent będzie przygotowany do pracy jako informatyk o szerokich kompetencjach, zwłaszcza w zakresie projektowania i obsługi warstwy informatycznej procesów produkcyjnych – podkreśla prof. Ewaryst Rafajłowicz. – Pozwoli mu to nie tylko na pracę w firmach informatycznych i integratorskich, w tym typu start-up, lecz także na prowadzenia własnej działalności gospodarczej oraz pełnienia funkcji menedżera systemów informatycznych w firmach produkcyjnych i logistycznych czy projektanta systemów i kierownika projektów – dodaje.

Rekrutacja na Politechnikę Wrocławską rozpocznie się 15 maja. W ofercie na rok akademicki 2021/2022 są jeszcze trzy nowe kierunki: inteligentna elektronika, elektromobilność oraz geoinformatyka.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama