Remis piłkarzy Zagłębia Lubin z Pogonią Szczecin

Robert Radczak, WK | Utworzono: 2021-05-07 22:31 | Zmodyfikowano: 2021-05-07 22:40

Walcząca o wicemistrzostwo Polski drużyna ze Szczecina rozpoczęła mecz w Lubinie od śmiałych ataków. I już w 8 min. po rzucie rożnym obrońcy Zagłębia nie potrafili wybić piłki, sytuację usiłował jeszcze ratować Dominik Hładun, ale futbolówka trafiła pod nogi Michała Kucharczyka, który mocnym strzałem z 7 metrów wpakował ją do bramki gospodarzy. Pogoń dążyła do podwyższenia wyniku i w 23 min. bliski pokonania Hładuna był Adrian Benedyczak, ale lubiński bramkarz zdołał obronić ten strzał. Od tego momentu do bardziej zdecydowanych ataków ruszyli niemrawi dotąd Miedzowi, którzy w końcu zaczęli zagrażać bramce Dante Stipicy. W 27 min. Portowcy zdołali zablokować we własnym polu karnym strzał Karola Podlińskiego, a 10 minut później w porę wybili piłkę dośrodkowaną przed bramkę przez Dejana Drazicia i do przerwy Pogoń prowadziła w Lubinie 1:0.

Po zmianie stron Zagłębie szukało okazji do zdobycia wyrównującego gola, ale w pierwszym kwadransie gry po przerwie zagrożenie dla szczecińskiej bramki było tylko po rzutach rożnych. Jednak - po dobrych dośrodkowaniach Filipa Sarzyńskiego - uderzenia głową Dorde Crnomarkovica i Sasy Balicia były niecelne. Goście odpowiedzieli w 60 min. strzałem wzdłuż bramki Sebastiana Kowalczyka, a z drugiej strony boiska, w 63 min. na strzał sprzed pola karnego zdecydował się Patryk Szysz i niewiele brakowało, by odbita przez obrońcę piłka wpadła do bramki Pogoni.

W 70 minucie, po faulu na Kacprze Chodynie, sędzia podyktował rzut wolny na wysokości prawego narożnika pola karnego. Do dośrodkowanej przez Starzyńskiego piłki najwyżej wyskoczył Podliński, który strzałem głową doprowadził do wyrównania. W 78 min. bramkarz Zagłębia pewnie obronił strzał Rafała Kurzawy, a po chwili zakotłowało się na przedpolu Stipicy. Pod koniec meczu piłkę w polu karnym gości dostał jeszcze Adam Ratajczyk, ale po jego strzale futbolówka poturlała się wzdłuż bramki. W doliczonym czasie gry mecz mógł rozstrzygnąć Kucharczyk, ale jego strzał pewnie obronił Hładun i mecz zakończył się remisem.

KGHM Zagłębie Lubin – Pogoń Szczecin 1:1 (0:1)

Bramki: 0:1 Michał Kucharczyk (8), 1:1 Karol Podliński (70-głową).

Żółta kartka – KGHM Zagłębia Lubin: Kamil Kruk, Sasa Balic, Karol Podliński, Kacper Chodyna. Pogoń Szczecin: Luis Mata, Kamil Drygas.

Sędzia: Piotr Lasyk (Bytom). Mecz bez udziału publiczności.

KGHM Zagłębie Lubin: Dominik Hładun – Kacper Chodyna, Kamil Kruk, Dorde Crnomarkovic, Sasa Balic – Patryk Szysz (90+2. Jakub Sypek), Jakub Żubrowski (64. Łukasz Łakomy), Jewgienij Baszkirow, Filip Starzyński (82. Łukasz Poręba), Dejan Drazic (64. Adam Ratajczyk) – Karol Podliński.

Pogoń Szczecin: Dante Stipica - Paweł Stolarski, Mariusz Malec, Benedikt Zech, Luis Mata (77. Kacper Smoliński) - Michał Kucharczyk, Damian Dąbrowski (77. Kamil Drygas), Sebastian Kowalczyk (82. Adam Frączczak), Kacper Kozłowski (70. Tomas Podstawski), Rafał Kurzawa - Adrian Benedyczak (82. Luka Zahovic).