Pokazy fontann w Legnicy zmorą mieszkańców? [LIST OD SŁUCHACZKI]

Radio Wrocław,mk | Utworzono: 2021-05-09 11:07 | Zmodyfikowano: 2021-05-09 11:11
A|A|A

fot. archiwum prywatne

Jak czytamy dalej:

Inwestycja była bardzo kosztowna, tym bardziej ogromnie dziwi fakt, że przy tak dużej inwestycji nikt nie pomyślał, że przyciągnie ona tłumy ludzi, dla których potrzebne będą miejsca parkingowe przy fontannach.

Po drugiej stronie parku (od ul. Bielańskiej), przy moście przecinającym park miejski oraz przy nowo budowanym kompleksie basenów znajdują się łącznie trzy ogromne parkingi, które w czasie pokazów świecą pustkami, ponieważ każdy najchętniej podjechałby pod same fontanny, zamiast przejść się dosłownie ten kawałek. Powoduje to ogromne utrudnianie życia mieszkańcom ul. Mickiewicza, którzy muszą dostosowywać życie do pór pokazów. Powrót do domu w czasie pokazu powoduje krążenie po bocznych uliczkach, bo do końca pokazu nigdzie nie ma szans na znalezienie miejsca do zaparkowania samochodu.

Pytanie nasuwa się jedno, czy Miasto Legnica ma na to jakiś pomysł, czy ta nowa inwestycja sprowadzać się będzie do utrudniania życia mieszkańcom ul. A. Mickiewicza... Niestety od 4 maja 2021 nie otrzymałam w tej sprawie żadnej odpowiedzi od biura Prezydenta Miasta Legnica, a sytuacja powtarza się, odkąd uruchomiono weekendowe pokazy.

Czytaj także:

Poniżej oraz w galerii zdjęcia ul. A. Mickiewicza z dnia 03. oraz 08.05.2021 oraz wspomnianych powyżej pustych w czasie pokazu parkingów z drugiej strony parku.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
~gandalf
2021-05-12 11:14:58
z adresu IP: (37.248.xxx.xxx)
Ocena: -1
Mieszkańcom Mickiewicza wszystko przeszkadza . Protestowali przeciwko budowie drogi przez park od Jaworzyńskiej do Rzeczypospolitej .Protestują bo.....BO TAK ! Najlepiej zaorać i posiać rzepak .
~Gość
2021-05-10 13:01:17
z adresu IP: (37.248.xxx.xxx)
Ocena: 3
Kiedy będzie pokaz legnickich dziur na drogach z udziałem krzakowskiego i szymkowiak to dopiero będą tłumy.
~abc
2021-05-10 11:38:55
z adresu IP: (31.60.xxx.xxx)
Ocena: 1
To tradycyjnie działanie po publikę obecnego Prezydenta który tylko w Radiu Legnica i TV Legnica gada o sukcesach prezydentury a jak jest każdy widzi. Co tam mieszkańcy i ich potencjalny komfort zamieszkiwania w Legnicy. Ech......
~Kleo
2021-05-10 09:17:52
z adresu IP: (37.30.xxx.xxx)
Ocena: 2
Jeszcze się taki nie narodził co by wszystkim dogodził, czy na otwarcie powinno się zrobić potężny parking, czy prościej jest zaparkować trochę dalej i przejść sie,a tych co parkują na zakazach karać,od czego są służby
~Bona
2021-05-10 09:05:20
z adresu IP: (178.235.xxx.xxx)
Ocena: -1
Nie prawda, ze parkingi od strony Bielańskiej świecą pustkami w czasie pokazu fontann. Byłam na inauguracji i wszystkie parkingi z tej strony były zapełnione. Osoba narzekająca z ulicy Mickiewicza niech też czasem uda się na spacer!
~Dodo
2021-05-10 08:56:42
z adresu IP: (83.23.xxx.xxx)
Ocena: 1
Miejmy nadzieję, że szał nie będzie trwał długo, bo faktycznie jest z tym problem. Ostatnie dni mąż nie mógł do pracy wyjechać przez ten ruch na Mickiewicza ????
~Kalina
2021-05-10 08:32:31
z adresu IP: (37.128.xxx.xxx)
Ocena: 0
My tak mamy przy MCZ Legnica przy ulicy Jana Pawła i Okrzei do godz. 18.00
~B.B
2021-05-10 07:36:52
z adresu IP: (31.0.xxx.xxx)
Ocena: 0
Samo życie!My Polacy, zawsze narzekamy,spacerek wskazany
~Tomi
2021-05-10 03:09:09
z adresu IP: (5.173.xxx.xxx)
Ocena: 0
Ludzie przestańcie nażekać pan prezydent bardzo dba o wizerunek naszego pięknego miasta czy nikt tego nie widzi?Najlepiej stać z boku i wszystko krytykować.Uważam że parking koło basenów nie jest tyle daleko by się nie można ten kawałek dosłownie przespacerować.
~Covidowski
2021-05-10 02:41:54
z adresu IP: (188.147.xxx.xxx)
Ocena: 1
Gdzie by miał powstać ten parking ? W parku ! Trochę rozsądku przecież nie wytniemy drzew aby wysłać beton! Parkingi przy basenach i moście wystarczą.Miasto nie może odpowiadać za lenistwo kierowców .
~Kaitek54
2021-05-10 02:35:25
z adresu IP: (31.60.xxx.xxx)
Ocena: 1
Tak jest w tej metropoli od dawna jak cos fajnego to odsameg poczatku spieprzone np ładna nazwa ulicy a dziury pamietaja wilhelma
~wrocławianin
2021-05-09 23:22:05
z adresu IP: (188.147.xxx.xxx)
Ocena: 1
***** ***! Hej!
~Wnikliwy obserwator
2021-05-09 17:56:24
z adresu IP: (81.190.xxx.xxx)
Ocena: -2
Legnica nie jest pierwszym miastem, którego włodarze rozrywkę dla gawiedzi stawiają ponad dobro mieszkańców. Zapraszamy do Wrocławia - tu dopiero jest mnóstwo inwestycji, które służą garstce, a mieszkańców ma się w nosie!