Uwolnij książkę i pomóż spełnić dziecięce marzenia!

Radio Wrocław | Utworzono: 2021-05-18 21:30 | Zmodyfikowano: 2021-05-18 21:30
A|A|A

fot. materiały prasowe

Zadanie jest proste. Każde wpłacone 10 zł uwalnia jedną książkę oraz pomaga osiągnąć cel akcji, czyli spełnienie marzeń dwóch podopiecznych Fundacji Mam Marzenie.

Uwolniona, czyli krążąca książka bądź książka w podróży ma popularyzować czytelnictwo. Bookcrossing polega na zostawianiu przeczytanych książek w miejscach publicznych (park, pociąg, przystanek autobusowy, ulubiony pub, wybrany sklep, teatr, kawiarnia, galeria, kino), jak również w miejscach w tym celu przygotowanych - półkach, stolikach, regałach po to, by znalazca mógł je przeczytać i przekazać dalej.

W ramach akcji została założona zbiórka internetowa. Więcej TUTAJ

Za każde wpłacone 10 zł Fundacja przekaże jedną książkę na terenie Gorzowa Wielkopolskiego i Wrocławia do nieodpłatnego użytku. Książka natomiast może udać się w dalszą podróż po całej Polsce, a nawet dalej! Uwalnianie książek będzie miało miejsce od 7 do 12 czerwca. Książka biorąca udział w akcji zostanie specjalnie oznaczona.

- Zachęcamy do ich zabrania, przeczytania, a następnie do podzielenia się książkami z kolejnymi osobami. Każda książka będzie specjalnie oznaczona, a niektóre z nich zostaną wyposażone w specjalną zakładkę przygotowaną przez uczniów Szkoły Podstawowej nr 20 w Gorzowie Wielkopolskim lub małych pacjentów Przylądka Nadziei we Wrocławiu, a niektóre będą zawierały dodatkowe niespodzianki. W co 10 uwolnionym dziele literackim na setnej stronie znajdziecie Państwo fundacyjną pieczęć. Każdy, kto pojawi się na finale naszej akcji z książką z takim oznaczeniem, otrzyma dodatkową niespodziankę: pluszowego misia - mówi koordynatorka gorzowskiego oddziału FMM, Iwona Stankiewicz.

Środki zebrane w ten sposób pozwolą na spełnienie marzeń dwóch podopiecznych Fundacji Mam Marzenie: Angeliki i Patrycji. Największym życzeniem obu Marzycielek jest zobaczenie Rzymu. Dziewczyny chcą poczuć atmosferę Wiecznego Miasta, zagłębić się w jego historii i zabytkach i na siedmiu wzgórzach naładować baterie do walki o zdrowie.Finał akcji zaplanowany jest na sobotę 12 czerwca 2021 r. Akcja Uwolnij Książkę jest objęta Honorowym Patronatem Prezydenta Wrocławia.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama