2,5 roku Jacka Sutryka. Jak oceniacie jego prezydenturę? [KOMENTUJ, SŁUCHAJ]

Dariusz Wieczorkowski, GN | Utworzono: 2021-05-20 21:36 | Zmodyfikowano: 2021-05-20 21:39
A|A|A

fot. RW

Jakub Nowotarski mówił w programie #polityka, że to był wyjątkowy czas, głównie przez pandemię. - Mimo trudnych warunków udało się jednak realizować te cele, które są na papierze - mówił Nowotarski.

Akcja Miasto jednak wystawiło ocenę prezydentowi, dzieląc ją na 5 kryteriów. Najpierw zieleń miejska:

Transport publiczny? Tutaj we Wrocławiu można rozprawiać najdłużej. Jakub Nowotarski mówił o problemach w MPK i dodał, że miasto robi za mało, żeby zachęcić wrocławian do porzucenia swoich aut. Wskazywał też, że podwyżka cen w MPK była błędem:

Kolejnym tematem był dialog społeczny, tutaj Jakub Nowotarski widzi plusy, zwłaszcza panel obywatelski był, zdaniem aktywisty, dobrym posunięciem prezydenta. Są też minusy, jak dialog z mieszkańcami w mediach społecznościowych:

Dobra atmosfera? Problem smogu to problem, który we Wrocławiu wraca, gdy tylko spada temperatura w mieście. - Akcja wymiany pieców oceniamy na plus, choć tempo jest jeszcze niewystarczające - oceniał Nowotarski:

Na koniec polityka klimatyczna:

Posłuchaj całego programu:

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
~@Bezpartyjny obiektywny
2021-05-27 08:46:57
z adresu IP: (31.11.xxx.xxx)
Ocena: 12
Aby to zmienić Prezydentem Wrocławia musi być ktoś spoza wrocławskiego układu!
~Bezpartyjny obiektywny
2021-05-26 23:25:58
z adresu IP: (193.239.xxx.xxx)
Ocena: 0
Krytyki tutaj wiele to może ktoś zgłośi swoją kandydaturę by to zmienić?
~True
2021-05-26 00:57:44
z adresu IP: (5.173.xxx.xxx)
Ocena: 15
On wszysko dlansiebie I pod siebie. Brak zadbana o niskie tramwaje ludzie ledwo wchodza. Brak kilku tras np polaczenie torowiska Armii kr z krakowska to tylko kawalek brak komunikacji stamtad w strone centr przez "slimaka".
~AjWaj
2021-05-25 13:05:45
z adresu IP: (89.71.xxx.xxx)
Ocena: 19
Wrocław to skansen pod każdym względem, dziadostwo na każdym kroku! Wszelakie rozwiązania drogowe, komunikacyjne, społeczne, jakość powietrza, itd., itp., to we Wrocławiu są, ale na miarę 19 wieku, a mamy już 21 wiek. Opcja, która rządzi przez kilkadziesiąt lat we Wrocławiu jest do niczego. To miasto nie rozwija się w sposób zrównoważony i nie jest przyjazne mieszkańcom. Inne miasta w Polsce mocno poszły do przodu, ale nie Wrocław. Najsmutniejsze jest to, że ciemny lud Wrocławia i pożyteczni idioci w wyborach samorządowych dalej głosują na ludzi, którzy nie działają w ich interesie! Nie mogę pojąć tego fenomenu dużych miast??? Jak można głosować na własną niekorzyść??? Jak ktoś ma obiekcje do mojej opinii do mogę wskazać w Polsce miasta, które są o wiele lepiej zarządzane, są nowocześniejsze, wszelakie rozwiązania biją Wrocław na głowę, dzięki czemu jakość życia jest wyższa!!!! Drodzy mieszkańcy Wrocławia, dalej macie zamiar głosować na takich ludzi??? Szalom
~Antyplatforma
2021-05-25 06:54:40
z adresu IP: (31.178.xxx.xxx)
Ocena: 14
Rozbudowa linii tramwajowych na pewno na plus, reszta dno ciepłego mułu.
~I znowu akcja miasto
2021-05-23 22:05:06
z adresu IP: (37.30.xxx.xxx)
Ocena: 3
Akcję miasto oraz innych aktywistów prosimy o niewypowiadanie się publiczne w imieniu mieszkańców
~Tomasz
2021-05-23 21:30:39
z adresu IP: (91.90.xxx.xxx)
Ocena: 16
A dlaczego pan redaktor nie zaprosił R.Grzechnika, który jest głównym krytykiem obecnego prezydenta.
~Obszczaniec żoliborski
2021-05-23 12:00:15
z adresu IP: (37.30.xxx.xxx)
Ocena: -10
zmoczone spodnie prezesa
~wrocławianin
2021-05-22 09:55:44
z adresu IP: (31.11.xxx.xxx)
Ocena: 26
Przez 40 lat funkcjonował spożywczy sklepik osiedlowy na rogu Komandorskiej i Zaolziańskiej. Nie wytrzymał konkurencji z marketami i dyskontami choć jego właściciel był w nim w do późnych godzin nawet w niedziele i święta. Za Dutkiewicza i $utryka markety i dyskonta weszły szeroką ławą do centrum Wrocławia wycinając sklepiki osiedlowe.
~Dziękujemy
2021-05-21 21:04:45
z adresu IP: (31.60.xxx.xxx)
Ocena: 11
panie prezydencie za Łąki Kwietne (super pomysł) i setki nowych ścieżek rowerowych....
~wrocławianin
2021-05-21 15:13:31
z adresu IP: (31.11.xxx.xxx)
Ocena: 27
Radni opozycji wypomnieli prezydentowi Jackowi Sutrykowi zwiększenie wydatków z budżetu miasta na niepotrzebne ich zdaniem działania promocyjne i „filmiki do Internetu”. $utryk błyszczy za pieniądze wrocławian w Internecie. A potem brakuje pieniędzy na rzeczywiste potrzeby mieszkańców Wrocławia.
~Jacek&Jarek
2021-05-21 14:57:07
z adresu IP: (5.173.xxx.xxx)
Ocena: 5
Pas drogowy to nie łąka ani pastwisko, nie napalaj się b... przeżuwaczu.
~fachowiec
2021-05-21 14:37:20
z adresu IP: (83.30.xxx.xxx)
Ocena: 13
Uczciwie to 4 na szynach. Niestety Wrocław jest zapuszczony i zadłużony po poprzedniku. Sutryk przynajmniej ruszył remonty i budowę nowych torowisk, bo poprzednik to na obiecankach 4 kadencje ugrał. Ruszył też Most Wschodni i remont Mostów Chrobrego, a nawet Park Centralny udało się załatwić. Trochę więcej pokory i mnie social media a będzie 5.
~Sutryk powinien dostać
2021-05-21 13:57:52
z adresu IP: (31.60.xxx.xxx)
Ocena: 5
nagrodę. Za co? Za łąki w mieście - to działanie proekologiczne. Nawet nie wiedziałem, że mamy tyle pięknych kwiatów, które dawniej natychmiast koszono. Zbudował nam też mnóstwo ścieżek rowerowych. Kto na niego pluje? Ci sami, którzy na niego głosowali. Taki ród liberalno - breslauerski.
~beton
2021-05-21 13:34:47
z adresu IP: (5.173.xxx.xxx)
Ocena: 2
Panie Sutryk, trawę i chwasty proszę wykosić przy drogach, to jest pas drogowy a nie łąki, matołku (zwrot stosowany względem adwersarzy przez p. Sutryka).
~cy-cek
2021-05-21 13:18:37
z adresu IP: (5.173.xxx.xxx)
Ocena: 10
2,5 roku ale w zawieszeniu czy bez?
~pacjent
2021-05-21 12:57:07
z adresu IP: (31.11.xxx.xxx)
Ocena: 40
Wrocław jest duży. Ja mieszkam tu i teraz. Ponad 50 lat. Mam pod bokiem przychodnię. Jako senior jestem tam coraz częstszym gościem. Za czasów młodości chodziłem tam dwa razy w roku w sezonie grypowym i na badania profilaktyczne z zakładu pracy. A teraz lew internetowy chce mi ją zabrać, rozebrać, bo parcela jest duża, w dobrym punkcie i ktoś ją sobie upatrzył. Tak nie postępuje prezydent miasta Wrocławia. $utryk nie jest moim prezydentem, nie głosowałem na niego i nigdy nie zagłosuję.
~uwaga o WBO
2021-05-21 12:14:43
z adresu IP: (188.47.xxx.xxx)
Ocena: 17
Słuszna uwaga o WBO. Urzędnicy nauczyli się wszytko delegować na WBO - podwórka, dróżki rowerowe, zieleń, miejsca rekreacji, obiekty sportowe... i to wszytko ma sfinansować WBO za 20mln rocznie podzielone na 20 projektów. Czas się chyba określić, albo Urząd Miasta zacznie wywiązywać się ze swoich obowiązków i przestanie delegować wszystko do WBO, albo niech podwyższy budżet WBO.
~Komuniacja MPK
2021-05-21 12:12:15
z adresu IP: (31.60.xxx.xxx)
Ocena: 2
za darmo! Tak jest w większości miast w Polsce, gdzie rządzą normalni burmistrzowie i prezydenci.
~Wroclaw
2021-05-21 11:44:05
z adresu IP: (139.4.xxx.xxx)
Ocena: -2
Realnie 4+ . Tak trzymać , inwestować w komunikację zbiorowa, wspierać inicjatywy lokalne , likwidowac lokalne piece, następne 100 h zieleni proszę, Dziekujemy!!!
~ktoś
2021-05-21 10:37:21
z adresu IP: (80.55.xxx.xxx)
Ocena: 17
mówmy dobrze albo nie mówmy wcale - w tym przypadku wymowna cisza
~rafka
2021-05-21 09:49:38
z adresu IP: (188.146.xxx.xxx)
Ocena: 17
Próbuje sprawować prezydenturę lekką, łatwą i przyjemną, którą można lansować się w internetach. Niestety Wrocław ma za dużo problemów na taką taktykę, co irytuje włodarza i sprawia, że popełnia coraz więcej błędów. Właśnie stracił większość w radzie - teraz zaczną się schody. Myślę, że zakończy na jednej kadencji.
~Bękart Arlekina
2021-05-21 09:37:59
z adresu IP: (178.235.xxx.xxx)
Ocena: 31
Na szczęście "niedorobiony", więc traci czas na fejsa, insta i twita, tym samym mniej szkodliwych decyzji wydaje. Czy jego polityczny "ojciec" wrócił już z berlińskiego kursu dla agentów wpływu? :) Układ wrocławski kruszy się niczym góra lodowa - tego nie da się zatrzymać i nadchodzi czas na wykwalifikowanych ludzi, którzy zajmą się miastem zgodnie z interesami służącymi mieszkańcom i Polsce, nie Niemcom.
~Tomaszek
2021-05-21 08:58:42
z adresu IP: (89.151.xxx.xxx)
Ocena: 15
Cieplak to POlszewickie szambo.
~Wnikliwy obserwator
2021-05-21 08:27:35
z adresu IP: (81.190.xxx.xxx)
Ocena: 16
Król facebooka i instagrama. Tam odnosi wielkie sukcesy. Zarządzanie Wrocławiem idzie mu znacznie gorzej.
~Źle
2021-05-21 00:18:51
z adresu IP: (91.90.xxx.xxx)
Ocena: 22
Niestety, ale źle...chyba, że pochylimy się tylko nad kwestią opieki nad kotem...Ale generalnie rozkopał Wrocław...Dwa - poprzez wyjazdy do Rzeszowa czy Wawy pokazuje, że Wrocław ma gdzieś... Niestety, ale jestem rozczarowany!
~Wrocek
2021-05-20 23:35:14
z adresu IP: (188.146.xxx.xxx)
Ocena: 26
Myślałem że gorzej jak za ostatniej kadencji Dudkiewicza być nie może. Bardzo się myliłem.
~////
2021-05-20 23:04:28
z adresu IP: (178.235.xxx.xxx)
Ocena: 23
Fatalny człowiek oderwany całkowicie od ludzi i życia. Nawet partnera nie ma. Z nikim nie może się dogadać.
~wrocławianin
2021-05-20 22:42:21
z adresu IP: (31.11.xxx.xxx)
Ocena: 25
2,5 roku $utryka to czas spędzony w Internecie zamiast w Urzędzie i na ulicach Wrocławia. Oczkiem w głowie politykierstwo, stadion i kopacze. Wrocławianie na dalszym planie.
~ Wszystkimi
2021-05-20 22:09:31
z adresu IP: (46.169.xxx.xxx)
Ocena: 22
możliwymi wydalinami go oceniamy