Wymyślą, zaprojektują i skonstruują. Finał EBEC Poland na PWr

BT, mat. prasowe | Utworzono: 2021-05-26 09:59
A|A|A

fot. mat. prasowe

Wydarzenie organizowane jest od 2002 roku, a w Polsce odbędzie się po raz piętnasty. Bierze w nim udział sześć czołowych uczelni technicznych w kraju, w których działa organizacja studencka BEST (Board of European Students of Technology), czyli: Politechnika Warszawska, Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie, Politechnika Gdańska, Politechnika Łódzka, Politechnika Śląska oraz Politechnika Wrocławska – gospodarz tegorocznego finału EBEC Poland. 

W zmaganiach finałowych weźmie udział dwanaście czteroosobowych drużyn. Są to zespoły, które zostały wyłonione podczas etapów lokalnych, organizowanych w wybranych miastach. Każda z drużyn zmierzy się z zadaniami z wybranej przez siebie kategorii: Case Study lub Team Design. 

– Case Study to konkurencja teoretyczna, która polega na kreatywnym i innowacyjnym rozwiązaniu problemu technicznego bądź optymalizacji znanego zagadnienia z wykorzystaniem dostarczonych danych – wyjaśnia Krystian Matłosz z organizacji studenckiej BEST Wrocław, działającej na Politechnice Wrocławskiej. – W tej kategorii uczestnicy mogą wykazać się umiejętnościami nieszablonowego oraz analitycznego myślenia – dodaje. 

Z kolei Team Design jest konkurencją, w której studenci przez trzy dni projektują i konstruują urządzenie spełniające określone funkcje. – Kategoria ta umożliwia studentom wykorzystanie zdobytej na studiach wiedzy w praktyce – mówi Krystian Matłosz.

W poprzednich edycjach były to m.in. pojazd mechaniczny wielkości kartki papieru A4, który miał przejechać określoną trasę czy wyrzutnia, która wystrzeli przedmiot na maksymalną odległość. Liczy się pomysł i funkcjonalność, a do budowy można użyć dostarczonych materiałów, takich jak sznurek, taśma klejąca czy drewniane listewki.

Finał odbędzie się w formie zdalnej na dwóch platformach – Zoom oraz Discord. Zadania uczestników oceni jury składające się z nauczycieli akademickich Politechniki Wrocławskiej.

– Udział w konkursie daje studentom przede wszystkim szansę na sprawdzenie zdobytej wiedzy w praktyce. To też okazja do pracy w grupie EBEC, zdobycia doświadczenia w zarządzaniu zespołem i w posługiwaniu się językiem angielskim – wymienia Krystian Matłosz.

Zwycięzcy polskiej edycji wezmą udział w finale europejskim, który zaplanowano na koniec lipca w Madrycie.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama