We Wrocławiu po otwarciu restauracji nie wzrosła liczba klientów

WK, PAP | Utworzono: 2021-05-28 13:50
A|A|A

fot. Patrycja Dzwonkowska

W CK Restauracji na wrocławskim Rynku obłożenie stolików jest umiarkowane. Klienci i tak chętniej wybierają miejsca w restauracyjnym ogródku niż we wnętrzu lokalu.

- W dni powszednie - nawet gdy mieliśmy otwarty tylko ogródek - to szału frekwencyjnego nie było. W innych restauracjach jest podobnie w dzień powszedni. Tylko w weekendy ludzie rezerwują stoliki i przyjeżdżają do centrum z rodzinami lub na dłużej - powiedziała Patrycja Henke, menedżer CK Restauracji.

W innych lokalach i restauracjach w centrum Wrocławia jest podobnie. Stoliki są zajęte głównie na zewnątrz i to nawet nie w połowie. W poprzednich dwóch tygodniach, gdy wolno było przyjmować gości tylko w ogródkach, te rozrosły się znacząco. Dlatego miejsc dla gości nie brakuje.

Menedżer innego lokalu w Rynku podkreśla, że wciąż niewielki, minimalny wręcz jest ruch turystyczny we Wrocławiu.

- Bez turystów, szczególnie tych z zagranicy, będzie trudno zapełnić restauracje i bary w mieście. To oni generowali w normalnych latach przed pandemią ponad połowę ruchu w gastronomii i zapewniali spory obrót we wszystkich lokalach. Bez ich powrotu do Wrocławia gastronomia nie odzyska poziomu sprzed pandemii - powiedział restaurator.

Właściciele lokali zwracają też uwagę, że choć fala pandemii opadła, to w centrum miasta wciąż jest znacznie mniej ludzi, czyli potencjalnych klientów. Pracownicy wielu firm, biur czy urzędów nadal pracują zdalnie i nie pojawiają się w centrum. Jeśli nawet muszą przyjechać, to nie w każdy dzień tygodnia.

Pan Bogdan jest jednym z klientów, którzy zdecydowali się na posiłek w restauracji. - Przed pandemią też często jadałem w mieście, dlatego nie mogłem się doczekać otwarcia lokali. Dla klienta ten okres to sytuacja komfortowa, bo nie ma problemów z miejscem. Nie czeka się długo na zamówienie. Tak lubię - ocenił.

Element Serwisów Informacyjnych PAP
REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
~sky
2021-05-29 12:20:49
z adresu IP: (89.64.xxx.xxx)
Ocena: 4
Rozumiem, że większość jeździ do centrum własnym samochodem, żeby się napić napojów alkoholowych, a potem wraca w ten sam sposób do domu. Co tam promile... I nie piszcie, że nie każdy pije, bo to jest mniejszość.
~Barnaba
2021-05-29 08:53:01
z adresu IP: (89.64.xxx.xxx)
Ocena: 2
A w którym dużym mieście 66-cio latkowie mogą za darmo jeździć MPK? Nie narzekajcie na nasze miasto bez przerwy. A, że Rynek i okolice są drogie, to i klientela nieliczna. Komuś się w czasie pandemii polepszyło finansowo, skoro inflacja przyspiesza? Proszę, przyznajcie się...
~////
2021-05-29 01:45:28
z adresu IP: (77.114.xxx.xxx)
Ocena: 6
Mieszkańcy mają wybór. Jechać. Ponad godzinę do Rynku, czy w góry Wybierają góry i im się nie dziwię.
~xx2
2021-05-28 22:55:33
z adresu IP: (188.146.xxx.xxx)
Ocena: 2
Dla wszystkich mających żale o dojazd do centrum - niech pokażą miasto na świecie wielkości Wrocławia, gdzie pod rynek można podjechać samochodem bez żadnych przeszkód i ograniczeń. Ja takiego nie widziałem a zwiedziłem 4 kontynenty. Pozostaje zawsze McDrive dla niezadowolonych. Ja mieszkam kilometr od rynku - w zeszłym roku ostatecznie zrezygnowałem z restauracji, gdy ceny podskoczyły nawet o 25%. Niech sobie właściciele kroją niemieckich emerytów.
~Janek
2021-05-28 22:26:38
z adresu IP: (91.90.xxx.xxx)
Ocena: 3
Trzeba jeszcze więcej buspas robić i ścieżkę rowerowych do centrum. Na pewno będzie więcej ludzi w centrum
~Prosutro
2021-05-28 21:47:56
z adresu IP: (5.173.xxx.xxx)
Ocena: 2
Niech chodza made Tracic tam prosutrycy co za nim sa I jego pomyslami niech razem tam z koryta
~Niema
2021-05-28 21:44:15
z adresu IP: (5.173.xxx.xxx)
Ocena: 2
Bo zimno w ttm Roku I drogo kryzys
~AjWaj
2021-05-28 21:28:36
z adresu IP: (89.71.xxx.xxx)
Ocena: 5
Wrocław to miasto wariatów i dewiantów! Skansen pod każdym względem! Wszelkie rozwiązania drogowe, komunikacyjne, społeczne są we Wrocławiu na miarę 19 wieku, a chcę przypomnieć, że mamy 21 wiek. Najgorsze jest to, że ciemny lud i pożyteczni idioci Wrocławia chodzą na wybory i wybierają sobie tą samą opcję od 30 lat, która nie działa w ich interesie, tylko zajmuje się kręcenie lodów dla siebie, kolesi i państw trzecich!!! Szalom.
~////
2021-05-28 20:32:50
z adresu IP: (77.114.xxx.xxx)
Ocena: 7
Tak właściwie to po co jechać do centrum? Przecież Sytrykowi chodziło o wyludnienie, to wyludnił
~wrocławianin
2021-05-28 19:54:16
z adresu IP: (31.11.xxx.xxx)
Ocena: 5
$utryk zadbał o atrakcyjność lokali na wrocławskim Rynku po swojemu. W zimie byla komunikacja tramwajowa a la $utryk. Teraz jest gastronomia a la $utryk.
~Tomasz
2021-05-28 16:33:01
z adresu IP: (188.146.xxx.xxx)
Ocena: 8
Przecież dojazd do centrum to jakaś maskara. Organizacja ruchu pozamykał e drogi, ścieżki rowerowe blokujące skręt w lewo. Centrum będzie powoli umierać Detroit miało podobnie.