Trwa europejska akcja Pola Nadziei

Justyna Kościelna, el | Utworzono: 2021-05-29 09:48 | Zmodyfikowano: 2021-05-29 09:51
A|A|A

fot. mat. prasowe

Pola Nadziei są częścią międzynarodowego programu wymyślonego przez pracowników Fundacji Marie Curie Cancer Care z Edynburga. Do akcji włączają się hospicja na terenie całej Europy, organizując spotkania, happeningi, konkursy czy publiczne zbiórki.

W stolicy Dolnego Śląska na rzecz Wrocławskiego Hospicjum dla Dzieci kwestują od wczoraj uczniowie ze szkół wspierających fundację. Mają żółte koszulki, identyfikatory i puszki, a spotkać ich można w galerii handlowej Magnolia Park. Dziś, z okazji Dnia Dziecka, organizowany jest też kiermasz książek. Cały dochód ze sprzedaży będzie przeznaczony dla podopiecznych fundacji.

– W poprzednich latach osoby przekazujące wsparcie otrzymywały w zamian żółte żonkile. Te kwiaty są symbolem życia, a przez to wybrane zostały również na symbol Pól Nadziei. Jednak w tym roku kwesta, z powodu pandemii, ma miejsce w terminie późniejszym niż zwykle. Dlatego tym razem rozdawane będą żółte balony lub żonkile z papieru, przygotowane przez dzieci ze szkół. Najważniejsza jest jednak sama idea akcji i zaangażowanie uczestniczących w niej osób – podkreśla Balbina Bujak z Fundacji Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci.

Dziś, z okazji Dnia Dziecka, organizowany jest też kiermasz książek. Cały dochód ze sprzedaży będzie przeznaczony dla podopiecznych fundacji.

 

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama