Będą uczyć dzieci i młodzież przez... seanse filmowe

Andrzej Andrzejewski, PP | Utworzono: 2021-06-02 07:05 | Zmodyfikowano: 2021-06-02 07:05
A|A|A

fot. Centrum Kulturalno-Biblioteczne Gminy Bolków

Na lekcje do kina? Przynajmniej raz w miesiącu! Tak ma wyglądać przyszły rok szkolny w Bolkowie. Pracownicy Centrum Kulturalno-Biblioteczne Gminy Bolków szykują pakiet zajęć kinowych dla widzów od przedszkola aż po szkoły ponadpodstawowe.

- Tutaj w świetnej atmosferze, doskonałej akustyce i z szacunkiem dla obrazu, oglądamy i przezywamy te emocje. - Inaczej oglądamy film w domu, czy w autobusie z telefonu, a inaczej w kinie. Kino to jest atmosfera tego miejsca. To jest duży ekran, to jest dźwięk.

Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej skierowane są głównie do placówek oświatowych z gminy Bolków. Udział w projekcie zadeklarowali już szefowie szkół z sąsiednich terenów - między innymi Adam Kijak, dyrektor Szkoły Podstawowej w Wiadrowie:

- Wyjazd do kina do Wrocławia, czy do Legnicy, to są dość duże koszty. A tu mamy kino zaledwie oddalone o 8 km w Bolkowie i młodzież tam będzie zupełnie inaczej spędzała ten czas. Bo ogólnie mówi się, żeby jak najwięcej wychodzić, no i te zajęcia organizować w dobie pandemii organizować poza szkołą.

Pedagodzy podkreślają, że nie chodzi jedynie o seanse filmowe. Uczniowie - po projekcjach - będą uczestniczyli w panelach dyskusyjnych. Natomiast najmłodsi w zajęciach plastycznych i zabawach związanych z tematem filmu.

POSŁUCHAJ WIĘCEJ W RELACJI ANDRZEJA ANDRZEJEWSKIEGO:

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama