Prokuratura wydała list gończy za sprawcą wypadku, w którym zginęło 3-letnie dziecko

WK, PAP | Utworzono: 2021-06-11 11:20
A|A|A

fot. Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Zgorzelcu

Jak powiedział rzecznik Prokuratury Okręgowej w Jeleniej Górze prok. Tomasz Czułowski, Sądu Rejonowego w Zgorzelcu przychylił się do wniosku prokuratury i aresztował Dominika H. na trzy miesiące od momentu zatrzymania.

- Wydaliśmy teraz list gończy za podejrzany i złożyliśmy wniosek do sądu o wydanie Europejskiego Nakazu Aresztowania - powiedział prok. Czułowski wskazując, że prokuratura bierze pod uwagę, że H. uciekł za granicę.

Prokuratura wydała też policji zgodę na publikację wizerunku Dominika H.

Wcześniej prokuratura wydała postanowienie o przedstawieniu zarzutów domniemanemu sprawcy wypadku. "Mężczyzna usłyszy zarzut spowodowania wypadku ze skutkiem śmiertelnym, w wyniku którego zginęło 3-letnie dziecko, a także tego, że zbiegł z miejsca zdarzenia" - powiedział prok. Czułowski. Dodał, że grozi mu 12 lat więzienia.

W niedzielę po południu na drodze wojewódzkiej 352 relacji Zgorzelec - Bogatynia na wysokości miejscowości Koźmin (powiat zgorzelecki) doszło do wypadku, w którym śmierć poniosło trzyletnie dziecko, a ciężko ranni zostali jego rodzice.

Domniemany sprawca wypadku uciekł z miejsca zdarzenia. Na miejscu został pasażer auta, którym miał kierować Dominik H. Prokuratura przesłuchała go w charakterze świadka.

Element Serwisów Informacyjnych PAP
REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama