Policjanci przejęli 5 tys. porcji różnych narkotyków

Radio Wrocław, d | Utworzono: 2021-06-14 13:10 | Zmodyfikowano: 2021-06-14 13:10
A|A|A

(fot. archiwum Radia Wrocław)

Mł. aspirant Aleksandra Pieprzycka z dolnośląskiej policji poinformowała w poniedziałek, że policjanci z komisariatu na wrocławskim Grabiszynku, wykonując czynności służbowe, weszli w posiadanie informacji, że w jednym z mieszkań mogą znajdować się duże ilości narkotyków.

"Pojechali we wskazane miejsce i zauważyli, jak z tego lokalu wychodzi młody mężczyzna. Postanowili go skontrolować i znaleźli przy nim ponad 20 porcji amfetaminy, kilka porcji marihuany, a także niewielkie ilości innych substancji. Co więcej, 23-latek był osobą poszukiwaną do odbycia kary w zakładzie karnym" - powiedziała policjantka.

Funkcjonariusze weszli do mieszkania 25-letniego wrocławianina, od którego wyszedł wcześniej 23-latek. W trakcie sprawdzenia pomieszczeń ujawniono dużą ilość substancji zabronionych. Łącznie było to ponad 5 tys. porcji handlowych narkotyków, a dokładniej amfetaminy, metamfetaminy, mefedronu i jeszcze inne rodzaje substancji odurzających. Zabezpieczono również wagi elektroniczne, telefony komórkowe, woreczki strunowe i wiele innych przedmiotów mogących służyć do popełnienia przestępstwa.

"Zatrzymani mężczyźni trafili do policyjnego pomieszczenia dla osób zatrzymanych. Każdy z nich za popełnione przestępstwo odpowie teraz przed sądem. W przypadku 25-latka, został już zastosowany środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na 3 miesiące. Grozić mu może kara nawet do 10 lat więzienia" - powiedziała.

23-latek poszukiwany do odbycia kary trafił do więzienia.

Element Serwisów Informacyjnych PAP
REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama