"16-latka postrzelona w głowę". W jednej z legnickich szkół padły strzały

Karolina Kurczab, d | Utworzono: 2021-06-16 13:34
A|A|A

(fot. mat. prasowe)

Do zdarzenia doszło w poniedziałek na terenie Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Legnicy. Mężczyzna chwycił za wiatrówkę, stojąc w oknie swojego mieszkania i wystrzelił w kierunku znajdujących się na podwórku uczniów.

Podczas przesłuchania przyznał się do winy tłumacząc, że chciał młodzież tylko nastraszyć, bo denerwował go hałas. Policjanci znaleźli w mieszkaniu 32-latka kilka sztuk broni i śrut.

Mężczyzna usłyszał zarzut narażenia na niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu innych osób. Nieoficjalnie wiadomo, że postrzelona w okolice oka uczennica nie doznała poważnego uszczerbku na zdrowiu.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
~Pix
2021-06-18 12:32:47
z adresu IP: (185.119.xxx.xxx)
Ocena: 0
Wiatrówka >17 J to w świetle prawa nie jest broń, ale to nie znaczy że nie może być niebezpieczna. Strzelanie do zwierząt (a nawet ludzi hehe) jest czymś nie tylko bezprawnym ale zwykłym s.....
~JCTJ
2021-06-17 17:18:04
z adresu IP: (88.156.xxx.xxx)
Ocena: 4
Ten co strzelał do dzieciaka też twierdził, że karabinek pneumatyczny to nie broń. Widzę, że tu sami zwolennicy tej teorii.
~Moebius6562
2021-06-17 09:37:30
z adresu IP: (31.42.xxx.xxx)
Ocena: -7
TO w końcu broń czy wiatrówka?UBOiA dosyć wyraźnie mówi co jest czym...
~Rozsądek
2021-06-17 02:05:50
z adresu IP: (93.243.xxx.xxx)
Ocena: 7
Pogarda dla typów co tak się w komentarzach nad nazewnictwem spuszczają. Obojętne pneumatyczny karabinek czy nie - trzeba być chorym typem jeśli celuje się do ludzi. Jeszcze.ten kwik w mediach o dostęp do broni dla każdego. Jesteście nienormalni.
~Goniek
2021-06-16 21:16:52
z adresu IP: (31.60.xxx.xxx)
Ocena: -4
Bardzo dobrze ze ten kretyn zostanie ukarany ale... ani wiatrówka ani ASG to nie "broń" proszę pana redaktora o douczenie się nazewnictwa...
~Konanpoz
2021-06-16 15:09:40
z adresu IP: (31.0.xxx.xxx)
Ocena: -6
No głupek. A piszący artykuł jeszcze większy. Gdyby ten 32 latek rzucał kamieniami to też artykuł miała by podobny oddźwięk? Widzę, że hoplofobia się szerzy.
~Polaris
2021-06-16 14:28:20
z adresu IP: (185.253.xxx.xxx)
Ocena: -3
Jak wiatrówka czy ASG to broń, to ja jestem Chińczykiem!
~Człowiek
2021-06-16 14:14:07
z adresu IP: (185.185.xxx.xxx)
Ocena: -4
To nie broń wy tępe kmiotki tylko wiatrówki poniżej 17jouli czyli urządzenia pneumatyczne