#polityka: Krzysztof Balawejder: Nie ma darmowych przejazdów

Dariusz Wieczorkowski, GN | Utworzono: 2021-06-17 21:25 | Zmodyfikowano: 2021-06-17 21:32
A|A|A

fot. RW

Radni zdecydowali ws. podwyżki cen biletów MPK. W tym roku już po raz trzeci zmienią się ceny za przejazd komunikacją we Wrocławiu. Najpierw była styczniowa podwyżka o 35% cen jednorazowych biletów, potem radni opozycji przegłosowali obniżkę cen do poziomu z 2020 roku i ostatecznie radni znów zagłosowali za podwyżką.

Dzisiaj po wniosku prezydenckiego klubu większość radnych zdecydowała, że od września jednorazowy bilet normalny będzie ponownie kosztował 4,60 złotych.

- To dobra decyzja - mówił na naszej antenie Krzysztof Balawejder, prezes wrocławskiego MPK. - Nie ma nic za darmo, musimy o tym wiedzieć - mówi Balawejder i dodaje, że podwyżka cen biletów oznacza, że MPK może inwestować np. w nowszy tabor:

Czytaj więcej: Była podwyżka cen biletów MPK, potem obniżka, ostatecznie... jednak podwyżka

Radni zdecydowali także o utworzeniu nowego biletu miesięcznego "Nasz Wrocław Kolej" na miejską komunikację. Będą mogli go kupić ci mieszkańcy, którzy podróżują koleją w graniach Wrocławia. Osoby podróżujące pociągiem za miesięczny bilet na wszystkie linie tramwajowe i autobusowe zapłacą złotówkę lub 50 groszy. Jak ten pomysł ocenił prezes MPK?

Krzysztof Balawejder mówi, że we Wrocławiu niemożliwe jest zorganizowanie darmowej komunikacji:

Tramwaj na Jagodno? Być może jednak autobus elektryczny. Krzysztof Balawejder obiecuje, że mieszkańcy tego osiedla będą mieli lepszy transport jeszcze w tej kadencji prezydenta Jacka Sutryka:

A co z wykolejeniami? Prezes MPK zapewnia, że jest ich mniej, niż w zeszłym roku. Balawejder dodaje, że inwestycje w torowiska, budowę nowych i remont obecnych, to jeden z priorytetów miasta, te prace są i będą intensywne:

Krzysztof Balawejder mówi, że ponowna podwyżka cen biletów oznacza, że w ciągu najbliższych tygodni rozstanie rozpisany przetarg na kolejne tramwaje dla Wrocławia:

Czy ITS zdaje egzamin? - Myślę, że tak. Bez ITS-u miasto by stanęło - mówi Balawejder i zapowiada, że miasto chce wprowadzić kolejny, lepszy system:

Czy pojawią się torowiska na Gajowickiej i Racławickiej?

Jakie będą kluczowe inwestycje w najbliższych miesiącach?

Posłuchaj całego programu:

 

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
~Jaś Fasola
2021-06-21 08:57:52
z adresu IP: (89.71.xxx.xxx)
Ocena: -3
W tym sweterku gościu wygląda jak 'szatniarz', a nie Prezes.
~Jaś Fasola
2021-06-21 08:54:38
z adresu IP: (89.71.xxx.xxx)
Ocena: -4
Radio Wrocław pozwala na publikację wulgarnych komentarzy?
~Napiszę krótko
2021-06-20 23:32:44
z adresu IP: (46.204.xxx.xxx)
Ocena: -1
Jebac pis
~Ol23
2021-06-19 23:42:25
z adresu IP: (188.146.xxx.xxx)
Ocena: -6
A czy dzieci uczace sie beda mialy darmowe dalej przejazdy ?
~Ol23
2021-06-19 23:40:18
z adresu IP: (188.146.xxx.xxx)
Ocena: -7
A czy co maja karty urbancard oraz aplikacje Nasz Wroclaw to dla nich te ceny beda tansze ?
~Patrzcie, jak im się
2021-06-19 21:15:28
z adresu IP: (5.173.xxx.xxx)
Ocena: 1
nie podobają nagle bogaci kapitaliści, których to dno wybrało. Nagle przeszkadza im Sutryk i szef MPK. Byli ciemni i głosi kiedy naród wybieram Mirkę Różecką... Żenujące.
~klasyczny
2021-06-19 03:00:24
z adresu IP: (46.169.xxx.xxx)
Ocena: 6
wypasiony książę talmudyczny
~****-***
2021-06-18 16:45:56
z adresu IP: (185.249.xxx.xxx)
Ocena: 2
ha! tfu!
~wrocławianin
2021-06-18 16:45:38
z adresu IP: (31.11.xxx.xxx)
Ocena: -3
Komunikacja miejska we Wrocławiu powinna być darmowa!
~a w jakich innych
2021-06-18 16:23:53
z adresu IP: (178.218.xxx.xxx)
Ocena: -1
miastach w Polsce jest darmowa komunikacja? Poznaniu, Krakowie, Gdańsku, Bydgoszczy czy kilkunastytysięcznych metropoliach typu Kościerzyna? Masz za to darmową służbę zdrowia i czekasz 3 lata na wizytę u specjalisty.
~Tylko darmowa komunikacja
2021-06-18 15:48:07
z adresu IP: (5.173.xxx.xxx)
Ocena: 5
Podobnie jak w innych miastach w Polsce. Przeszkadza ci to? To oddawaj 13 emeryturę na domy dziecka w Polsce i nie pobieraj 500 plus, które rząd ci daje.
~Pieknie
2021-06-18 14:36:50
z adresu IP: (188.146.xxx.xxx)
Ocena: 6
Nie ma problemu, będzie sam jeździł komunikacją miejską
~////
2021-06-18 14:21:21
z adresu IP: (178.235.xxx.xxx)
Ocena: 4
Sądząc po focie, pensja panu służy, ta masa. Za całą resztę zapłacą wrocławianie.
~fachowiec
2021-06-18 11:53:28
z adresu IP: (83.30.xxx.xxx)
Ocena: 5
I jak tu nie jeździć własnym autem po mieście :)
~dobre ;-)
2021-06-18 10:58:02
z adresu IP: (178.218.xxx.xxx)
Ocena: -1
"odrzuciliście ofertę ulg i darmowych przejazdów podczas wyborów" - a kto takowe proponował? Pani Mirosława - pojawię się we Wrocławiu przed wyborami - Różecka?? Pytanie raz jeszcze - za co? Jak ktoś coś daje, to komuś musi odebrać. Proste
~karzeł żoliborski
2021-06-18 10:46:05
z adresu IP: (89.64.xxx.xxx)
Ocena: 1
Do tych wszystkich bałwanów poniżej co piszą, że im za drogo i chcą mieć za darmo. Jak myślicie, kto sfinansuje darmową kominikację? Kto za to zapłaci? Zdradzę wam pewien sekret, sami za to zapłacicie w podatkach. A pieniądze biorą się z pracy, a nie z zasiłków czy z bankomatu!
~Jacek Sutryk nie odejdzie
2021-06-18 10:43:42
z adresu IP: (5.173.xxx.xxx)
Ocena: 6
To po pierwsze. Po drugie miasto będzie wam cały czas podnosić ceny usług MPK, wywozu śmieci i inne, tłumacząc, że to wina PIS. Po trzecie odrzuciliście ofertę ulg i darmowych przejazdów podczas wyborów głosując na Jacka Sutryka - przecież on nigdy nie obiecywał żadnych podwyżek, tylko zaciskanie pasa. Więc do kogo te pretensje?
~Kiera
2021-06-18 10:32:55
z adresu IP: (79.110.xxx.xxx)
Ocena: 4
Dlaczego trasa tramwajowa od pl.J.Pawła do Leśnicy jest tak często awaryjna. Przecież jest osobne podtorze, więc tramwaje powinny jechać jak "po stole" bez "rzucania wagonami". Widać wykonano tory niezgodnie ze sztuką budowlaną.
~Jaś Fasola
2021-06-18 09:15:50
z adresu IP: (89.71.xxx.xxx)
Ocena: 6
W końcu Sutryk i ta cała banda musi odejść!!!! Drodzy Mieszkańcy Wrocławia apeluję do Was nie wybierajcie w wyborach samorządowych ludzi, którzy cały czas działają na Waszą szkodę. Zobaczcie na co idą pieniądze we Wrocławiu, na pewno nie na polepszenie jakości życia Mieszkańców Wrocławia!!!
~rafka
2021-06-18 08:45:13
z adresu IP: (195.182.xxx.xxx)
Ocena: 4
Zdecydowanie wolałbym, aby ceny biletów były powiązane automatycznie z jakimś co roku waloryzowanym wskaźnikiem - np. z płacą minimalną. Inaczej są one przedmiotem gier politycznych, co nikomu nie wychodzi na dobrze. Przy kumulacji lat wyborczych nie aktualizuje się cen, a potem podnosi się je skokowo - nic dziwnego, że potem pojawiają się takie emocje.
~Iryd
2021-06-18 08:43:01
z adresu IP: (217.97.xxx.xxx)
Ocena: 6
"Bohaterów" rozlicza Bóg i historia. Tę ekipę, za to co robią z miastem, rozliczą mieszkańcy Wrocławia.
~W tym opłakanym mieście
2021-06-18 08:05:27
z adresu IP: (5.173.xxx.xxx)
Ocena: 7
przez 30 lat nie było żadnych obniżek i ulg. Rządzi tu Platforma Obywatelska, która nigdy nie obniża niczego. Sami decydujecie. Mirosława Stachowiak z pewnością by obniżyła ceny biletów, aby zażegnać konflikt, ale nie bogaci liberałowie, na których głosujecie od 30 lat.
~Wrocek
2021-06-18 07:51:57
z adresu IP: (83.15.xxx.xxx)
Ocena: 6
MPK ? Nie korzystam. Po mieście tylko autem i parkowanie tylko w miejscach bezpłatnych. I pijawki nie zobaczą moich pieniędzy.
~Abab
2021-06-17 23:24:29
z adresu IP: (80.68.xxx.xxx)
Ocena: 7
11zl za pasazera? To jakis absurd. Taniej jezdzic samochodem w pojedynke, niz jednym autobusem zapakowanym w 50 osob? Za 11zl to mam ubera.
~////
2021-06-17 23:01:41
z adresu IP: (178.235.xxx.xxx)
Ocena: 2
Przetarg, a potem będzie obniżka cen biletów. :)
~klijanek
2021-06-17 22:59:40
z adresu IP: (37.30.xxx.xxx)
Ocena: -98
Nie ma i nie będzie darmowych przejazdów dla hołoty na zasiłkach!
~175 mln złotych
2021-06-17 22:51:41
z adresu IP: (178.235.xxx.xxx)
Ocena: 6
Jest stracone bezpowrotnie w kasownikach, co nie wydają biletów.
~////
2021-06-17 22:50:30
z adresu IP: (178.235.xxx.xxx)
Ocena: 9
Dlatego jeżdżę autem, jest taniej.
~Jan Kowalski
2021-06-17 22:02:24
z adresu IP: (193.239.xxx.xxx)
Ocena: 10
Skoro ten pan nie umie prowadzić komunistycznego przedsiębiorstwa, żeby było tanio, to trzeba innego dyrektora poszukać. Chętnych do brania kasy nie brakuje
~Jam
2021-06-17 22:01:43
z adresu IP: (89.64.xxx.xxx)
Ocena: 9
Mówi to gość, który rozbija się limuzyną opłaconą z naszych podatków. Akurat Panu Budwajzerowi przydało by się jeżdżenie Wrocławską komunikacją... przynajmniej by schudł przy pieszym dniu pasażera.
~wnikliwe janki
2021-06-17 21:53:01
z adresu IP: (178.218.xxx.xxx)
Ocena: -4
a jak myślicie, kto zapłaci za energię w sieci potrzebna do rozruchu tramwaju. Kto zaplaci motorniczemu. Pieniądze wyciągniecie z magicznego 70mln worka Sasina???
~Wnikliwy obserwator
2021-06-17 21:47:22
z adresu IP: (81.190.xxx.xxx)
Ocena: 11
Kiedy pan Balawejder ostatnio jadąc tramwajem skasował bilet? Przy jego zarobkach chyba go stać na kupno?
~Janek
2021-06-17 21:45:52
z adresu IP: (91.90.xxx.xxx)
Ocena: 12
Zarabiasz ponae 400tys rocznie to możesz odpowiadać takie bajki dla dorosłych wrocławian