Wokół Kamionek w Górach Sowich powstanie nowa trasa rowerowa

Aleksander Ogrodnik, BT | Utworzono: 2021-06-18 08:30 | Zmodyfikowano: 2021-06-18 08:31
A|A|A

fot. Facebook Pieszyce - miasto w Górach Sowich

- Trasę ścieżki, która prowadzić ma po najciekawszych i najbardziej malowniczych fragmentach Gór Sowich, zaproponowali sami mieszkańcy - mówi  burmistrz Pieszyc Dorota Konieczna-Enzoel. - Mieszkańcy proponowali abyśmy wybudowali taki singletrack i to, tak naprawdę, pasjonaci zaproponowali nam również trasę. Piętnaście kilometrów, bardzo ciekawa, bardzo malownicza trasa, bezpieczna, nie bardzo wymagająca, wszystkie te malownicze miejsca zlokalizowane wokół Kamionek.

- Ścieżka ma być dostosowana także dla najmłodszych -  zapewnia Sławomir Szel z Urzędu Miasta i Gminy w Pieszycach.  - Trasa będzie mierzyła niespełna piętnaście kilometrów. Zamierzamy uczynić to, żeby to była trasa dostępna dla całych rodzin, są zaplanowane miejsca spoczynku, żeby można było sobie odpocząć, ale będą też tablice informacyjne, będzie można zatrzymać się i przeczytać nieco o tym co właśnie mijamy.

Trasa z racji na ciężki teren gotowa ma być w wakacje przyszłego roku. Fani pieszych wędrówek nie mają jednak powodów do obaw, szlaki piesze i rowerowe nie będą się krzyżować. W ramach inwestycji wokół Kamionek powstać ma także ścieżka historyczna “Podziemny świat Kamionek”. 

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama