Od soboty do poniedziałku tramwaje nie pojadą ul. Powstańców Śląskich/Hallera

BT, mat. prasowe | Utworzono: 2021-06-18 12:00
Od soboty do poniedziałku tramwaje nie pojadą ul. Powstańców Śląskich/Hallera - fot. archiwum radiowroclaw.pl
fot. archiwum radiowroclaw.pl

W weekend 19-21 czerwca planowane jest wprowadzenie zmiany tras linii tramwajowych 2, 7, 17, 20, 70 i 74.

Linia 2
Tramwaje linii 2 zostaną skrócone do przystanku "Arkady (Capitol)" przy skrzyżowaniu ulicy Piłsudskiego oraz Świdnickiej i będą kursowały w relacji Biskupin - Arkady (Capitol) - Biskupin.

Linia 7
Tramwaje linii 7 zostaną skrócone do przystanku "Arkady (Capitol)" przy skrzyżowaniu ulicy Piłsudskiego i Świdnickiej.

Kursy realizowane z pętli Poświętne od ulicy Krupniczej pojadą objazdem przez ulicę Sądową i plac Legionów do przystanku "Arkady (Capitol)" i z powrotem przez ulicę Piłsudskiego, Kołłątaja i Teatralną do ulicy Widok.

Linia 17
Tramwaje linii 17 zostaną skrócone do przystanku "Arkady (Capitol)" przy skrzyżowaniu ulicy Piłsudskiego i Świdnickiej i będą kursowały w relacji Sępolno - Arkady (Capitol) - Sępolno.

Linia 20
Tramwaje linii 20 zostaną skrócone do przystanku "Arkady (Capitol)" przy skrzyżowaniu ulicy Piłsudskiego i Świdnickiej i dalej pojadą przez ulicę Piłsudskiego, Małachowskiego i Pułaskiego do placu Wróblewskiego.

Linia 70
Tramwaje linii 70 zostaną skrócone do przystanku "Arkady (Capitol)" przy skrzyżowaniu ulicy Piłsudskiego i Świdnickiej i dalej pojadą przez ulicę Piłsudskiego i plac Legionów do placu Orląt Lwowskich.

Linia 74
Tramwaje linii 74 zostaną skierowane od placu Legionów przez ulicę Grabiszyńską do pętli na Oporowie.

Komunikacja na ulicy Powstańców Śląskich i Hallera
Na odcinku Arkady (Capitol) - Krzyki - Arkady (Capitol) zostaną uruchomione kursy zastępczej linii autobusowej nr 702, która będzie kursowała z częstotliwością co 10 minut, a na odcinku Arkady (Capitol) - FAT - Arkady (Capitol) przez ulicę Powstańców Śląskich i aleję Hallera zostaną uruchomione kursy zastępczej linii autobusowej nr 720, która również będzie kursowała z częstotliwością co 10 minut

Dodatkowo na odcinku Krzyki - Klecina - Krzyki zostaną uruchomione kursy zastępczej linii tramwajowej nr 77, która będzie kursowała z częstotliwością co 10 minut.

Bilety jednorazowe i okresowe w okresie 19-20.06.2021r.
Pasażerowie, którzy skasowali bilet jednorazowy w tramwaju linii 2, 6, 7, 17, 20 lub 74 będą mogli kontynuować podróż autobusem linii 702 i 720 lub tramwajem linii 77 oraz autobusami linii D i 133 na odcinku Hallera - Klecina - Hallera.

Powyższa zasada również będzie obowiązywała w kierunku powrotnym. Skasowany bilet będzie zachowywał ważność nie dłużej niż przez 90 minut.

Celem przypomnienia, pasażerowie posiadający bilet okresowy na daną linię okresową mogą podróżować:
- wszystkimi liniami po trasie linii wskazanej na bilecie przed remontem;
- wszystkimi liniami po trasie linii wskazanej na bilecie która kursuje objazdem podczas remontu.

Zmiana od 21 czerwca 2021 roku.
Po przełożeniu rozjazdów tymczasowych dla tramwajów na ulicy Powstańców Śląskich po obu stronach skrzyżowania z aleją Hallera, od 21 czerwca 2021 roku (poniedziałek) planowane jest wprowadzenie zmiany tras linii tramwajowych 2, 7, 17, 20, 70 i 74.

"Siódemka" i "siedemnastka" powrócą na trasę na ulicę Powstańców Śląskich do pętli "Klecina", a "dwudziestka" pojedzie swoją stałą trasą przejazdu przez ulicę Powstańców Śląskich i aleję Hallera do Oporowa.

Tramwaje linii 70 pojadą w relacji Osobowice - FAT - Osobowice przez ulicę Powstańców Śląskich i aleję Hallera, a kursy linii tramwajowej 74 będą kursowały w relacji Osobowice - FAT - Osobowice przez plac Legionów i ulicę Grabiszyńską.

Z uwagi na ograniczoną przepustowość przejazdu na odcinku pojedynczego toru w obrębie skrzyżowania ulicy Powstańców Śląskich i alei Hallera podczas prowadzonych prac torowych, tramwaje linii 2 nadal będą skierowane w obu kierunkach od ulicy Powstańców Śląskich przez aleję Hallera i ulicę Grabiszyńską do pętli "Grabiszyńska (Cmentarz)", a tramwaje linii 6 nadal będą kursowały w skróconej relacji tylko do przystanku "Arkady (Capitol)".

Kursy linii okresowych 77, 702 i 720 zostaną zawieszone.

Bilety jednorazowe i okresowe od 21.06.2021r.
Pasażerowie, którzy skasowali bilet jednorazowy w tramwaju linii 2 lub 6 będą mogli kontynuować podróż tramwajem linii 7, 17 na odcinku Arkady (Capitol) - Krzyki oraz tramwajami linii 20 i 70 na odcinku Arkady (Capitol) - Hallera. Powyższa zasada również będzie obowiązywała w kierunku powrotnym. Skasowany bilet zachowa ważność nie dłużej niż przez 90 minut.

Celem przypomnienia, pasażerowie posiadający bilet na daną linię okresową mogą podróżować:
- wszystkimi liniami po trasie linii wskazanej na bilecie przed remontem;
- wszystkimi liniami po trasie linii wskazanej na bilecie która kursuje objazdem podczas remontu.

Element Serwisów Informacyjnych PAP
Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.