DRJ: Sudecka Setka

RW, GN | Utworzono: 2021-06-21 09:52 | Zmodyfikowano: 2021-06-21 09:53
A|A|A

fot. Anna Skupień

Biegacze mają do dyspozycji trzy trasy o długości 42, 72 i 100 km. Zawodnicy wyruszyli z najwyżej położonego rynku w Polsce.

Kultowy ultramaraton organizowany jest od lat w Boguszowie Gorcach. Jego popularność z roku na rok rośnie. Trasa od lat pozostaje niezmienna, a charakterystyczne spiczaste trójkąty wyznaczające kierunek biegu przez cały rok można zobaczyć na drzewach przy turystycznych szlakach. Dodatkowym atutem i utrudnieniem w wydarzeniu jest pora nocna. Dlatego organizatorzy co roku przypominają o odpowiednim przygotowaniu - nawodnieniu czy wyposażeniu. To tu najwierniejsi kibice przyjeżdżają za swoimi biegaczami i udają się na różne punkty trasy by ich dopingować. Każdy aby zaliczyć bieg musi pojawić się na wyznaczonych punktach kontrolnych na trasie. Zawodnicy, którzy ukończą bieg mogą liczyć na medale, a najlepsi na puchary i ciekawe nagrody.

Oprócz ogólnych kategorii, przewidziano też klasyfikacje dodatkowe dla mieszkańców, studentów, mundurowych i najstarszych biegaczy. Wydarzenie dostosowano do wymogów epidemicznych. Tradycyjny start wspólny, zostanie zastąpiony startem w rozproszonych grupach. Szacuje się, że zwycięzca nocnego maratonu przybiegnie około godziny 1:30 w nocy, a zwycięzca Sudeckiej 100 - o 7.00 nad ranem.

Biegaczom w ich przygotowaniach do startu towarzyszyło Radio Wrocław i Dolnośląski Rozkład Jazdy.

 

 

REKLAMA
Zdjęcia

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama