Dziś wystartował nowy system poboru opłat drogowych e-TOLL na A4

PAP, GN | Utworzono: 2021-06-24 13:15 | Zmodyfikowano: 2021-06-24 13:16
A|A|A

fot. RW

Jednocześnie uruchomiony został nowy system i pobór opłat za przejazd po płatnych fragmentach autostrad Konin-Stryków (A2) i Wrocław - Sośnica (A4) zarówno dla pojazdów ciężkich jak i lekkich - podała KAS w komunikacie.

Oparty o pozycjonowanie satelitarne nowy system e-TOLL zastąpił działający obecnie system viaTOLL, który jest oparty o pozycjonowanie radiowe. Uruchomienie nowego systemu nie oznacza automatyczne wyłączenie starego.

Przyjęta w maju tego roku nowela ustawy dotycząca poboru opłat drogowych zakłada bowiem przedłużenie do 30 września tego roku okresu przejściowego, kiedy to równolegle będzie działał nowy system poboru opłat drogowych e-TOLL i obecny viaTOLL.

Jak poinformowała w środę KAS, na miejscach poboru opłat autostrad A2 i A4 wyznaczone zostały pasy przejazdowe dedykowane dla użytkowników systemów e-TOLL i viaTOLL.

Szczegółowe informacje o nowym systemie opublikowane są na stronie internetowej etoll.gov.pl Telefoniczne Centrum Obsługi Klienta udziela całodobowo informacji w 4 językach (polskim, angielskim, niemieckim, rosyjskim). Użytkownicy mogą korzystać z pomocy konsultantów pod numerami telefonów: 800 101 101 - numer bezpłatny dla użytkowników telefonów stacjonarnych w Polsce i +48 22 521 10 10 - numer płatny dla użytkowników telefonów komórkowych oraz dla użytkowników z zagranicy

Do dyspozycji użytkowników jest również adres mailowy kontakt@etoll.gov.pl.

Z informacji KAS wynika, że użytkownicy pojazdów lekkich (o łącznej DMC nieprzekraczającej 3,5 tony) posiadający spersonalizowane urządzenie viaAUTO lub posiadający bezpłatną aplikację e-TOLL PL mogą korzystać z systemu e-TOLL na autostradach A2 Konin-Stryków i A4 Wrocław-Sośnica, poruszając się specjalnymi oznaczonymi pasami ruchu.

Element Serwisów Informacyjnych PAP
REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama