Piłkarze Śląska lepsi od wicemistrza Chorwacji

MH, materiały prasowe | Utworzono: 2021-06-26 16:48 | Zmodyfikowano: 2021-06-26 16:49

NK Osijek to "na papierze" najbardziej wymagający rywal WKS-u podczas chorwackiego zgrupowania. To czołowy zespół chorwackiej ekstraklasy, prowadzony przez znanego w Polsce Nenada Bjelicę, aktualny wicemistrz kraju. Najbliższy przeciwnik Śląska ma niezwykle szczelną defensywę - stracił tylko 25 goli w 36 meczach ligowych, a równie dobrze radzi sobie w ataku, czego dowodem jest osoba Ramona Miereza, króla strzelców ligi chorwackiej.

I właśnie o tej niezłej ofensywie wrocławianie mogli przekonać się już w 9. minucie. Chociaż z drugiej strony akcja bramkowa dla rywali nie wynikała z siły ich ataku, a bardziej błędu w defensywie WKS-u. Mark Tamas zagrał do Wojciecha Golli, a ten stracił futbolówkę na rzecz wspomnianego Ramona Miereza. Argentyńczyk ruszył na bramkę i z zimną krwią umieścił piłkę w siatce.

Wrocławianie największe zagrożenie stwarzali po stałych fragmentach gry, choć najlepszą sytuację miał w 31. minucie Robert Pich po szybko rozegranej akcji. Rozpoczął ją Rafał Makowski, dograł do Erika Exposito, którego prostopadłe podanie otworzyło Słowakowi drogę do bramki. Pich w sytuacji sam na sam uderzył płasko, a golkiper rywali nie dał się zaskoczyć.

Śląsk z wicemistrzem Chorwacji grał jak równy z równym, choć momentami optyczną przewagę osiągali rywale. Po stronie wrocławskiej nie brakowało jednak determinacji, a w porównaniu z ostatnim sparingiem, również skuteczności.

W 68. minucie Mateusz Praszelik rozpoczął ładną akcję WKS-u. Szymon Lewkot udanie dośrodkował, Robert Pich zagrał głową w polu karnym, a akcję skutecznym strzałem z najbliższej odległości wykończył Lubambo Musonda.

Niedługo potem w jednej z głównych ról znów wystąpił Robert Pich. Waldemar Sobota dostrzegł w polu karnym Sebastiana Bergiera, po czym posyłał w jego kierunku długie podanie, ten z kolei odegrał piłkę do wbiegającego Picha, który mocnym strzałem dał Śląskowi prowadzenie. I jak się kilka minut później okazało - mimo niezłych okazji z obu stron - ustalił wynik spotkania.

Śląsk Wrocław - NK Osijek 2:1 (0:1)