Co wiemy ws. kardynała Gulbinowicza? [PODCAST]

Dariusz Wieczorkowski, GN | Utworzono: 2021-07-22 21:28 | Zmodyfikowano: 2021-07-22 21:30
A|A|A

fot. wroclaw.pl

- Deficyt informacji w tej sprawie to jest największy problem i największa zagadka - uważa publicysta Krzysztof Bramorski i dodaje, że pewnych informacji wciąż brakuje:

Dziennikarka Agnieszka Bugała tłumaczy, że sekwencja zdarzeń jest bardzo ważna i warto ją prześledzić. Sporo było w tej sprawie znaków zapytania:

Mecenas Krzysztof Bramorski mówi, że kościół powinien stanąć na wysokości zadania i nazywać rzeczy po imieniu. - My nawet nie wiemy w jakim trybie było prowadzone postępowanie wobec kardynała - dodaje mecenas:

Agnieszka Bugała dodała, że nikt nie weryfikował też zeznań Karola Chuma:

Bugała dodaje, że kościół ma być przezroczysty i byłoby dobrze, żeby pojawiło się więcej informacji dotyczących kardynała Gulbinowacza. - Mówienie nam z dnia na dzień, że to zły człowiek jest nieuczciwe - tłumaczy dziennikarka:

- Trudno będzie nam oczekiwać, by kościół zaczął mówić jasno "tak" i "nie". Brakuje jawności - mówi mecenas Bramorski:

Posłuchaj całego programu:

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
~eta
2021-07-23 14:08:38
z adresu IP: (83.30.xxx.xxx)
Ocena: -8
Pan red.Wieczorkowski , moim zdaniem, powinien przede wszystkim nieco zeskromnieć i zmodyfikować swój punkt widzenia co do kierunku dochodzenia do wiedzy o kardynale Gulbinowiczu.Bo tu nie chodzi o to, czy pomnik ma stanąć czy być obalony . Tu nie chodzi o pomnik czy brak pomnika (oczywiście mówimy metaforycznie) , tylko o -możliwie obiektywną , ale całościową - ocenę człowieka. A więc nie w konwencji zero -jedynkowej. Kardynał był człowiekiem posiadającym wyraziste zalety i wady, miał wypowiedzi denerwujące i budujące, działania wspaniałe, niepowtarzalne i niezaprzeczalnie doskonałe(Arcybiskupi Komitet Charytatywny!!!) i pewnie także niechlubne .Więc chodzi o ocenę sprawiedliwą, o prawdę .... A papież Franciszek wcale się nie wypowiada jednoznacznie, to tez wcale nie jest człowiek, którego można traktować „;zero-jedynkowo”.Panie Redaktorze, więcej skromności. Pan nie ma dostatecznej wiedzy, żeby sie autorytatywnie wypowiadać w sprawach Kościoła , co udowodnił Pan choćby swoim podziałem na Kościół o.Rydzyka i ks.Bonieckiego.Pan coś słyszał, to za mało...Pańska wypowiedż o”owieczkach, które coraz rzadziej zaglądają do kościółka” też niekompetentna.Do kościółka się nie „zagląda”;.A jak ktoś tylko „zagląda”, to mała strata z takiej owieczki...Kto Pana upoważnił - pytam teraz poważnie- do takiego wypowiadania się w sprawach kościoła czy religii? To są , proszę Pana, sprawy ostateczne ...Do tego się czasem dorasta latami. I przy pomocy -także -książek.Czego Panu życzę...(z całym szacunkiem i w najlepszej intencji)
~Ewa
2021-07-23 14:03:55
z adresu IP: (156.17.xxx.xxx)
Ocena: 0
Ale o czym my mówimy?! Skoro sam Watykan uznał za winnego tego "księdza " to sprawa jest jasna, musiały być twarde dowody
~gość
2021-07-23 11:25:46
z adresu IP: (190.2.xxx.xxx)
Ocena: 1
No cóż ta postać była wysokim funkcjonariuszem w obcej organizacji kierowanej z obcego państwa, która w przeszłości likwidowała swoich przeciwników, paliła na stosach, urządzała inkwizycje, kolaborowała z zaborcami, a we współczesności zarządza cmentarzami,handluje ziemią rolniczą wyłudza pieniądze z budżetu miesza się w politykę i oferuje towar, którego nikt nie widział. W głównej mierze owa oferta polega na straszeniu śmiercią , co będzie po i socjotechnice, która zaraża młode umysły już w dzieciństwie zaczynając od chrztu, aby móc w przyszłości czerpać z tego korzyści materialne.
~karzeł żoliborski
2021-07-23 10:35:29
z adresu IP: (188.147.xxx.xxx)
Ocena: 4
Jak to mówił Rydzyk na urodzinach Radia Maryja: kto jest bez pokus pedofilskich niech się ujawni. No to jeżeli taka jest wykładnia kościoła i że to normalne praktyki, że ma się chętkę na dzieci, to ja jestem jakiś nienormalny.. Kościół katolicki to jedna wielka patologia i mafia pedofilska.
~Wiesław
2021-07-23 10:22:21
z adresu IP: (185.27.xxx.xxx)
Ocena: -13
Kto jest bez winy niech pierwszy.rzuci kamieniem
~Żadna tajemnica
2021-07-23 09:20:08
z adresu IP: (178.235.xxx.xxx)
Ocena: 2
Potraktowanie Gulbinowicza przez władze kościelne świadczy jednoznacznie, że musiało tam dochodzić do rzeczy jeżących włosy na głowie i normalnego człowieka przyprawiających o mdłości. Dobrze pamiętamy, kto wracał od niego o szóstej(!) nad ranem i wjechał terenówką pod tramwaj - wiek nieznanej pasażerki pozostaje tajemnicą do dzisiaj. Kto wie czy Wrocław nie jest takim samym ośrodkiem pedofilii i handlu dziećmi jak niesławna wysepka Epsteina, gdzie z nieletnimi "zabawiała" się światowa "elita".
~Szczepan
2021-07-23 01:26:04
z adresu IP: (31.0.xxx.xxx)
Ocena: -6
wziąłem eutanazol dobrowolnie , módlcie się za mnie ,umieram
~kapłan
2021-07-23 00:07:56
z adresu IP: (37.30.xxx.xxx)
Ocena: 2
Kościół katolicki jest ostoją pedofilii, takie są fakty. Gulbinowicz o znanych preferencjach seksualnych dał temu świadectwo.
~Barbara
2021-07-22 22:04:32
z adresu IP: (31.60.xxx.xxx)
Ocena: 1
Skanaliczne potraktowanie Kardynała.Kiszczak chroniony przez lekarzy,nie dopuszczono do osądzenia, pochowany z honorami.Niestety Kardynałowi nie dano tej szansy,skandal że sprawiedliwym sądem i pochówkiem.Dzisiaj nie ma winnych wydania takiej decyzji że strony kościoła.
~Wnikliwy obserwator
2021-07-22 21:44:36
z adresu IP: (81.190.xxx.xxx)
Ocena: 6
Kościół Katolicki pilnie strzeże swoich sekretów. To się zaczyna od poziomu parafii. Nie podaje się do wiadomości parafian, czemu znika nagle dany ksiądz, przeniesiony na inną parafię. W pandemii były przypadki, że proboszcz danej parafii nie informował że on sam albo któryś wikary są zakażeni koronawirusem (bo jeszcze ludzie nie przyjdą na Mszę!). Po prostu nagle znikali na tydzień albo dwa. Zero wyjaśnień. A wy wymagacie, żeby ujawniali sprawy biskupów! Ja bym się przejrzał wspólnikom biskupów - personelowi kurii biskupich, a zwłaszcza kanclerzom kurii. Mam takie dziwne wrażenie, że czynnie pomagali przy tuszowaniu przypadków pedofili księży, a przez ich ręce przeszedł niejeden dokument, który potem nie ujrzał światła dziennego. Podobno wierni i pasterze tworzą jeden Kościół powszechny. Tylko czemu owieczki nie mają nic do gadania? Czemu wierni nie mają narzędzi kontroli tego, co robią hierarchowie?
~Buś
2021-07-22 21:34:24
z adresu IP: (89.64.xxx.xxx)
Ocena: 11
Tym się powinna zająć prokuratura, a nie jakieś komisje kościelne. W tym kraju jest bezprawie i niesprawiedliwość.