Ścieżka zdrowia jak żadna inna. W Polanicy-Zdroju chcą zadbać o ozdrowieńców

Bartosz Szarafin, WK | Utworzono: 2021-07-23 15:58 | Zmodyfikowano: 2021-07-23 15:59
A|A|A

fot. Bartosz Szarafin

Szlak pełen ćwiczeń wytyczono w formie pętli w Parku Józefa. Krótszy szlak - dla początkujących liczy 4 tablice. Dłuższy około kilometrowy - 10. Na każdej z nich ćwiczenia. Ścieżka powstała z myślą o tych, którzy powracają do sprawności po chorobie, mówi czterokrotna olimpijka w skoku o tyczce Monika Pyrek:

Polska tyczkarka na ścieżce występuje w roli instruktorki. Na tabliczkach za pośrednictwem krótkiego opisu i fotografii prezentuje prawidłowe wykonanie ćwiczeń. Ścieżka jest dla każdego. Pomoże zarówno tym, którzy rehabilitują się po koronawirusie, ale i tym, którzy chcą się sprawdzić, dodaje Ireneusz Cichy z Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu:

Niemal od razu po otwarciu ścieżka zainteresowała kuracjuszy:

Ćwiczenia opracowali naukowcy z AWF we Wrocławiu. Przygotowano je tak, aby angażowały kolejne grupy mięśni. Ścieżka dla zaawansowanych jest urozmaicona o ćwiczenia rozciągające. Gimnastyka może pozytywnie wpłynąć także na wydolność i wsparcie rehabilitacji układu oddechowego. Autorkami „Pocovidowej Ścieżki Zdrowia” są dr hab. Alicja Rutkowska-Kucharska i dr hab. Małgorzata Sobera z Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu.

Krótszy szlak, ma swój początek za sanatorium Wielka Pieniawa, w Parku Józefa, którego nazwa pochodzi od źródła bijącego w tym miejscu. Dłuższa trasa składająca się z dziesięciu tablic zlokalizowana jest w Parku Leśnym, którego charakterystycznym punktem jest figura niedźwiedzia.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama