Zwycięski remis i awans Śląska do III rundy eliminacji Ligi Konferencji

Wojciech Klich, BT | Utworzono: 2021-07-29 22:09 | Zmodyfikowano: 2021-07-29 22:15

Piłkarze Jacka Magiery rozpoczęli to spotkanie najlepiej jak mogli. Już w drugiej minucie z lewej strony mocno wbił piłkę w pole karne Victor Garcia, Vsevolod Ermakov, bramkarz Araratu wypluł piłkę przed siebie, a akcję skuteczną dobitką zakończył Robert Pich. Śląsk przeważał i konstruował kolejne akcje. W 17 minucie świetnie z półwoleja uderzył Erik Exposito, ale jego strzał obronił Ermakov. Potem wrocławianie oddali inicjatywę, a Ararat zaczął się rozkręcać. Pierwsze dwie akcje jeszcze nie zakończyły się bramką dla zespołu z Armenii, ale w 40 minucie świetnym podaniem prostopadłym zawodnicy Araratu znaleźli Mory'ego Kone, a napastnik minął bezradnego Michała Szromnika. Zaledwie dwie minuty później znów piłkę w polu karnym otrzymał Kone i Iworyjczyk po raz drugi wpisał się na listę strzelców. Sytuację w pierwszej połowie mógł jeszcze uratować Pich, ale strzał Słowaka w doliczonym czasie gry odbił się od słupka.

W drugiej połowie Śląsk zaatakował od pierwszych minut. Gola zdobył Rafał Makowski, ale w trakcie przepychanki w polu karnym pomocnik wrocławian zagrał ręką, co zauważył sędzia spotkania. Co nie udało się w 48 minucie, spełniło się dziesięć minut później .Z rzutu rożnego piłkę dograł Krzysztof Mączyński, podanie przedłużył Wojciech Golla, a akcję zamknął Szymon Lewkot. W 65 minucie Śląsk wyszedł na prowadzenie, za sprawą Picha. Słowak świetnie wykończył dośrodkowanie Patryka Janasika.

Wrocławianie przez niemal całą drugą połowę kontrolowali wydarzenia na boisku. Świetną szansę miał Exposito, ale strzał Hiszpana w sytuacji sam na sam obronił Ermakov. Ararat zdołał się jeszcze jednak odgryźć wrocławianom. W 89 minucie sprytnym płaskim strzałem Szromnika pokonał Yacouba Silue. Śląsk mógł jeszcze ten mecz wygrać, ale dwa dobre strzały Fabiana PIaseckiego obronił Yermakov. 3:3 i Śląsk zagra w trzeciej rundzie kwalifikacji do Ligi Konferencji.

Śląsk Wrocław – Ararat Erywań 3:3 (1:2)

Gole - Śląsk Wrocław: Robert Pich (2, 65), Szymon Lewkot (58); Ararat Erywań: Mory Kone (40, 42), Dognimani Yacouba Silue (89).

Żółta kartka – Śląsk: Szymon Lewkot; Ararat: Zirajr Margarjan, Dognimani Yacouba Silue.

Sędzia: Iwan Griffith (Walia). Widzów: 10 245.

Śląsk: Michał Szromnik - Szymon Lewkot, Wojciech Golla, Márk Tamás - Patryk Janasik (87' Bartłomiej Pawłowski), Krzysztof Mączyński, Rafał Makowski, Róbert Pich (90' Adrian Łyszczarz), Mateusz Praszelik (38' Waldemar Sobota), Víctor García - Erik Expósito (88' Fabian Piasecki).

Ararat: Wsiewołod Jermakow - Juan Bravo, Marko Prljević, Hrajr Mkojan, Żirajr Margarjan - Alik Arakeljan (63' Igor Stanojević), Dimitrije Pobulić (79' Isah Aliyu), Dawit Manojan (73' Gor Malakjan), 10. Serges Déblé (73' Yacouba Silue), Edgar Malakjan (63' Razmik Hakobjan) - Mory Koné.