Tokio: Życiówka Linkiewicz, kontuzja Sobery. Na pływalni odpadł Juraszek

BT, PAP | Utworzono: 2021-07-31 07:36 | Zmodyfikowano: 2021-07-31 07:37

Joanna Linkiewicz (AZS AWF Wrocław) awansowała do półfinału biegu na 400 metrów przez płotki w igrzyskach olimpijskich w Tokio. Uzyskała 10. czas w sobotnich eliminacjach - 54,93. To jej rekord życiowy. W ostatniej, piątej serii Polka zajęła czwarte miejsce. Wygrała Amerykanka Dalilah Muhammad - 53,97. Z każdego z biegów awans wywalczyły po cztery zawodniczki plus cztery kolejne z najlepszymi czasami. Półfinałowa rywalizacja na 400 m ppł kobiet zaplanowana jest na poniedziałek, zaś finał tej konkurencji w środę.

W eliminacjach tyczkarzy Robert Sobera (AZS AWF Wrocław) skoczył 5,65 m ale z powodu kontuzji nie przystąpił do kolejnej wysokości. Awans wywalczył tylko Piotr Lisek po skoku na 5,75 m w trzeciej próbie awansował do finału skoku o tyczce. Paweł Wojciechowski zaliczył tylko 5,30 m i odpadł w eliminacjach.

Na olimpijskiej pływalni Paweł Juraszek (Dziewiątka Dzierżoniów) odpadł w półfinale wyścigu na 50 m st. dowolnym  Polski pływak uzyskał czas 21.88, co dało mu łącznie czternaste miejsce. Do finału zabrakło mu 0,10 sek. Najlepszy okazał się utytułowany Amerykanin Caeleb Dressel - 21,42.

Joanna Pawlak (Pawlak Equestrian Wrocław) zajmuje 55 miejsce po ujeżdżeniu we wszechstronnym konkursie konia wierzchowego. Małgorzata Cybulska jest 18. Jan Kamiński plasuje się na 32. pozycji. Rezultaty uwzględniane są także w rywalizacji drużynowej, w której biało-czerwoni awansowali z 14. na 12. lokatę w stawce 15 reprezentacji. Na czele Wielka Brytania, przed Niemcami i Nową Zelandią. Indywidualnie prowadzenie objął Jung, który w sobotę obchodzi 39. urodziny. Za nim sklasyfikowani są Brytyjczyk Oliver Townend i Chińczyk Alex Hua Tian. Kolejna część rywalizacji WKKW odbędzie się w niedzielę.