Stare Bogaczowice zapraszają na I Maraton Górski

Bartosz Szarafin, MC | Utworzono: 2021-08-20 17:09 | Zmodyfikowano: 2021-08-20 17:10
Stare Bogaczowice zapraszają na I Maraton Górski - fot. mat. prasowe
fot. mat. prasowe

Trasę biegu wytyczono przez najpiękniejsze zakątki gminy, w tym obok ruin wiatraka, Zamku Cisy oraz przez Trójgarb. Czy w dobie popularności biegania - nowy bieg górski ma szansę się przyjąć? Zdaniem Wójta - tak. -I jest to efekt rozmów w środowisku biegaczy, wyjaśnia Mirosław Lech, Wójt Starych

 

Bieg wystartuje z wyremontowanego Stadionu Sportowego w Starych Bogaczowicach już 4 września. Zapisy on-line wciąż trwają. -Jeśli ktoś lubi biegi górskie, powinien zwrócić uwagę na nową propozycję. Głównym wyróżnikiem jest trasa, mówi Ilona Bujalska

Jak podkreślają organizatorzy, bieg jest odpowiedzią na zapotrzebowanie wśród biegaczy górskich, którzy chcieliby zmierzyć się z okolicznymi, malowniczymi, ale wymagającymi terenami. Sama trasa została wytyczona tak, by pokazać walory całej gminy - opisuje Wójt - Mirosław Lech.

Zapisy trwają do 2 września. Limit biegaczy wynosi 250 osób. Dla zwycięzców przewidziane są nagrody rzeczowe. Klasyfikacja będzie prowadzona w kategoriach wiekowych z podziałem na kobiety i mężczyzn. Dodatkowo przewidziano kategorię dla mieszkańców gminy.

Przewyższenia wynoszą +/- 1200m. Organizatorzy przewidzieli na trasie punkty kontrolne oraz bufetowe. Po biegu uczestnicy mogą liczyć na ciepły posiłek.

Wszystkie szczegóły dot. biegu znajdziesz tutaj:

https://facebook.com/events/2895500677328978

https://zapisy.ultimasport.pl/683

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.