Bolesławiec: 27. Święto Ceramiki bije rekordy popularności

Piotr Słowiński, KM | Utworzono: 2021-08-22 12:28 | Zmodyfikowano: 2021-08-22 12:56
A|A|A

Fot. Patrycja Dzwonkowska

Tysiące ludzi, rekordy sprzedaży. Święto ceramiki bije rekordy popularności przyznaje Irena Michalczuk z ceramiki Irena:

W centrum miasta, gdzie trwa giełda ceramiczna ruch jest przez cały dzień duży. Przy ulicy Kościuszki, gdzie sklepy z ceramiką tworzą cały pasaż i odbywają się również warsztaty dla turystów ruch jest nie mniejszy. Żywe Muzeum Ceramiki przy Gdańskiej także przyciąga ludzi. Nie tylko jednak ceramika w  charakterystyczne kobaltowe stempelki przyciąga zainteresowanie:

Poza rynkiem, część największych artystycznych wydarzeń Święta Ceramiki odbywa się w tym roku na scenie posadowionej na tzw. basenach przy ulicy Spacerowej. Dziś zaplanowany jest koncert "Miejcie nadzieję" czyli koncert dla personelu medycznego oraz wszystkich ludzi zaangażowanych w walkę z pandemią koronawirusa oraz dla tych, którzy tę walkę przegrali. Koncert „Miejcie nadzieję" w reżyserii Marcina Kołaczkowskiego z udziałem wybitnych artystów polskich, m.in. Beaty Rybotyckiej, Jacka Wójcickiego, Andrzeja Poniedzielskiego, Kuby Badacha, Anny Lasoty, Janusza Radka i uznanych instrumentalistów krakowskich. Na co zwrócić uwagę, kiedy kupujemy ceramikę nową albo historyczną. Warto zajrzeć pod spód szklanki, talerza czy kubka, może być tam zapisana nie tylko nazwa producenta, ale tez numer dekoracji i oznaczenie rzemieślnika, który dane dzieło wykonał mówi Anna Bober Tubaj z Muzeum Ceramiki w Bolesławcu:

Można w ten sposób odnaleźć unikatowe przedmioty, które będą tylko zyskiwać na wartości.
Można też własnoręcznie wykonać przedmioty z gliny, np. w czasie warsztatów ceramicznych podczas bolesławieckiego święta mówi Kornel Filipowicz, dyrektor Bolesławieckiego Ośrodka Kultury:

Święto ceramiki dziś się zakończy wielkim koncertem- hołdem dla osób walczących z pandemią i dla tych, którzy walkę z zarazą przegrali.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama