Wrocław – przegląd cenowy dzielnic

Radio Wrocław | Utworzono: 2021-09-14 10:46 | Zmodyfikowano: 2021-09-14 10:48
A|A|A
Artykuł sponsorowany

Materiał Sponsora

 

Nieruchomości we Wrocławiu należą do jednych z najdroższych w Polsce


Wrocław goni czołówkę najdroższych miast w kraju – i co do tego nie ma już żadnych wątpliwości. Ceny mieszkań we Wrocławiu https://bigdata.rynekpierwotny.pl/ceny-mieszkan/wroclaw/ w II kwartale 2021 r. były wyższe niż w analogicznym okresie 2020 r. nawet o kilkanaście procent. Dodatkowo z danych RynekPierwotnych.pl wynika, że popyt na mieszkania i domu we Wrocławiu wzrósł w ciągu ostatnich 12 miesięcy o… 70 proc. Jednocześnie liczba dostępnych nieruchomości mieszkalnych zmalała o 18 proc.

Z danych Narodowego Banku Polskiego wynika, że cena transakcyjna w II kwartale 2021 r. za mkw. nieruchomości na rynku pierwotnym we Wrocławiu wyniosła średnio 8758 zł (dla porównania - w I kwartale wyniosła 8423 zł). Z kolei na rynku wtórnym – 8510 zł (przy czym w I kwartale – 8057 zł, czyli niemal o 500 zł mniej).

 

Jak prezentują się ceny w poszczególnych dzielnicach Wrocławia?


Wiele osób mogą jednak interesować ceny nieruchomości w konkretnych dzielnicach Wrocławia. W stolicy Dolnego Śląska wyróżnia się pięć dużych dzielnic, a w ich ramach – poszczególne osiedla.

W dzielnicy, która cieszy się największym zainteresowaniem wśród samych wrocławian – czyli na Krzykach – średnia cena za mkw. nieruchomości wynosi obecnie niemal 8900 zł – czyli nieco powyżej średniej ceny dla całego miasta. Mieszkania w tej części Wrocławia podrożały w ciągu ostatnich 12 miesięcy średnio o 4 proc.

Kolejną dzielnicą ciesząca się sporym zainteresowaniem wrocławian jest Fabryczna. Wbrew nazwie jest to obszar, na którym znajduje się mnóstwo terenów zielonych. To dobre miejsce dla osób, które cenią sobie spokojniejsze rejony miasta, a jednocześnie – chcą mieć blisko punkty handlowo-usługowe. Średnia cena za mkw. mieszkania w dzielnicy Fabryczna wynosi obecnie ok. 8340 zł – czyli znacznie mniej niż na Krzykach. W ciągu ostatniego roku nieruchomości w dzielnicy Fabryczna podrożały średnio o 5 proc.

  

 

Najdroższa i najtańsza dzielnica w mieście


Krzyki i Fabryczna są dzielnicami, w których średnie ceny za mkw. są dość umiarkowane – zwłaszcza w porównaniu ze średnimi cenami dla całego Wrocławia. Dwie kolejne dzielnice są już jednak znacznie droższe – mowa o Starym Mieście i Śródmieściu. W obu dzielnicach wrocławianie stosunkowo chętnie kupują nieruchomości, chociaż wciąż więcej chętnych jest na zakup mieszkania w Krzykach.

Średnia cena za mkw. nieruchomości w Śródmieściu we Wrocławiu wynosi obecnie ok. 10 117 zł – czyli znacznie powyżej wrocławskiej średniej. Jeszcze drożej jest na Starym Mieście – średnia cena wynosi ok. 10 441 zł.

Z kolei dzielnicą, która cieszy się najmniejszym zainteresowaniem wrocławian, jest Psie Pole. Tam również można kupić mieszkanie w nieco niższej cenie. Średnia cena za mkw. nieruchomości w tej dzielnicy wynosi ok. 8084 zł.

 

 

REKLAMA
Reklama