Komplet zwycięstw szczypiornistek Zagłębia

WK, inf. prasowa | Utworzono: 2021-09-24 22:38

Mecz zaczął się od szybkiej wymiany ciosów z obu stron, ale od wyniku 3:3 lubinianki zaczęły budować swoją przewagę. W niespełna trzy minuty mistrzynie Polski rzuciły trzy bramki z rzędu i odskoczyły rywalkom. Zagłębie szybko uporządkowało swoją grę, zaczęło wykorzystywać błędy rywalek, zaliczając kolejne trafienia. Po kwadransie Miedziowe wygrywały już 9:5, ale przyjezdne nie zamierzały się poddawać. Korona zniwelowała część strat i w drugim kwadransie wróciła do gry. W dwudziestej minucie było 10:9, a lubińskim kibicom przypomniała o sobie Marta Rosińska. Z kolei po stronie Zagłębia skutecznie na skrzydle radziła sobie Daria Zawistowska. W końcówce pierwszej połowy podopieczne Bożeny Karkut i Renaty Jakubowskiej znów pokazały swoją wyższość nad rywalkami i do przerwy prowadziły dość wyraźnie, różnicą sześciu bramek.

Druga połowa zaczęła się od popisu zawodniczek, które brylowały na placu gry przed przerwą. W niespełna trzy minuty po zmianie stron po dwie kolejne bramki zdobyły Daria Zawistowska po stronie Zagłębia i Marta Rosińska po stronie Korony. Wynik z pierwszej połowy nadal się utrzymywał, a Miedziowe miały to spotkanie pod kontrolą. Sztab szkoleniowy mistrzyń Polski rotował składem, a gospodynie zmierzały do czwartego z rzędu zwycięstwa. Co prawda przyjezdne siedem minut przed końcem Korona zmniejszyła straty na 23:25, ale w decydujących momentach więcej zimnej krwi zachowały mistrzynie Polski, które zwyciężyły 29:25.

MVP meczu: Daria Zawistowska (Zagłębie)

MKS Zagłębie Lubin – Suzuki Korona Handball Kielce 29:25 (16:10)

Zagłębie: Maliczkiewicz, Wąż, Drzemicka – Jakubowska 3, Grzyb 1, Hartman, Górna 3, Miłek, Drabik 2, Galińska 3, Zawistowska 9, Kochaniak-Sala 6, Matieli 1, Noga, Milojević 1.

Korona: Chodakowska, Chojnacka – Grabarczyk 2, Pękala 3, Zimnicka, Gliwińska 1, Staszewska, Jasińska, Czekala, Kowalczyk 3, Gruszczyńska 3, Rosińska 13, Kędzior.