Perła tym razem zbyt mocna. Zagłębie przegrało w hicie kolejki

WK, inf. prasowa | Utworzono: 2021-09-28 22:06

Zagłębie zaczęło od szybkiego 2:0 i miało szanse na podwyższenie wyniku, jednak brakowało dokładności i skuteczności. Perła wyszła na prowadzenie 4:3 i zaczęła budować swoją przewagę. Ta oscylowała w okolicach 3-4 bramek i chociaż później jeszcze wzrosła w końcówce pierwszej połowy, to lubinianki odrobiły część strat, zaczęły grać lepiej w obronie, co spowodowało, że do przerwy wynik był sprawą otwartą.

Końcówka pierwszej połowy miała być zapowiedzią lepszej gry w drugiej części spotkania. Niestety tak się nie stało. Cztery pierwsze bramki po zmianie stron były autorstwa miejscowych i zrobiło się 17:10. Lubinianki odpowiedziały szybkim zrywem, rzucając trzy bramki z rzędu, jednak później to znów Perła przejęła inicjatywę. Zagłębie, podobnie jak w pierwszej połowie zaliczało sporo strat, a także błędów własnych, co wykorzystywały rywalki z Romaną Roszak na czele. Zespół z Lubelszczyzny wygrał 31:22 i zrównał się puntami z Zagłębiem.

MKS Funfloor Perła Lublin - MKS Zagłębie Lubin 31:22 (13:10)

MKS Funfloor Perła: Razum, Gawlik, Wdowiak - Płomińska 3, Więckowska 2, Gęga 2, Byzdra, Szynkaruk 3, Tatar 3, Pietras, Anastacio 4, Masna, Roszak 12, Achruk 2, Portasińska, Zagrajek.

MKS Zagłębie: Wąż, Maliczkiewicz - Jakubowska 8, Grzyb 2, Hartman 1, Górna 2, Miłek, Drabik 2, Galińska, Zawistowska 2, Kochaniak-Sala 5, Matieli, Noga, Milojević.