Jak działa cichy faktoring?

Radio Wrocław | Utworzono: 2021-10-13 08:35 | Zmodyfikowano: 2021-10-13 08:39
A|A|A
Artykuł sponsorowany

Materiał Sponsora

 

  1. Co to jest cichy faktoring?
  2. Jak działa cichy faktoring i czym różni się od faktoringu jawnego?
  3. Cichy faktoring dla firm
  4. Faktoring cichy czy pożyczka?

Masz problem ze spłatą wszystkich faktur na czas? Nie możesz pozwolić sobie na kłopoty związane z brakiem płatności? Skorzystaj z cichego faktoringu już teraz! Co to jest i jak działa? Odpowiedzi znajdziesz w niniejszym artykule. Zapraszamy!


Co to jest cichy faktoring?

Cichy faktoring to nic innego, jak swego rodzaju pożyczka firmowa, którą przedsiębiorca przeznacza na spłatę faktur. Zatem faktoring to nic innego, jak skuteczne wsparcie finansowe dla firm. Korzystając z rozwiązania tego rodzaju, nie musisz martwić się, że jakaś faktura nie zostanie zapłacona na czas! Ponadto wybranie optymalnej oferty pomoże Ci uchronić się w przyszłości od windykacji czy nawet działań komornika. Jeśli bieżące fundusze Twojej firmy nie pozwalają Ci na spłatę najpilniejszych faktur, koniecznie skorzystaj z tej formy pożyczki.

Zanim zdecydujesz się na konkretną firmę faktoringową, warto porównać oferty cichego faktoringu tutaj, na stronie przedstawiającej na bieżąco aktualizowany ranking. Koniecznie sprawdź wspomniany ranking! Dzięki temu będziesz mieć pewność, że wybierasz najkorzystniejszą ofertę na rynku.

Aktualnie można wyróżnić kilka odmian faktoringu. Lista ta obejmuje faktoring z regresem, faktoring bez regresu, faktoring eksportowy, faktoring odwrotny i faktoring kontraktowy. To pierwsze rozwiązanie jest najpopularniejszą formą, która polega na tym, że przedsiębiorstwo natychmiast otrzymuje potrzebne środki. Dzięki temu firma jest w stanie zapłacić faktury, którym kończy się czas. Drugą, równie popularną formą faktoringu jest rozwiązanie kontraktowe. Z tego modelu korzystają przede wszystkim firmy budowlane. Faktoring kontraktowy umożliwia regularne finansowanie wydatków, które wiążą się na przykład z budową czy remontem. Pożyczone pieniądze przeznacza się na spłatę faktur na przykład za regularnie dostawy materiałów.


Jak działa cichy faktoring i czym różni się od faktoringu jawnego?

Cichy faktoring to idealna opcja, gdy firma ma pewne kłopoty z opłaceniem faktur. Zasada jego działania jest bardzo prosta. Wybrana przez klienta firma pożycza środki na opłacenie zobowiązań wobec jednego lub kilku kontrahentów. Kwotę, jaką przedsiębiorca musi pożyczyć, określa on sam. Musi dokładnie przedstawić sumę, której w danym czasie nie ma po prostu w jego budżecie.

Przymiotnik „cichy” oznacza, że faktury są opłacane w taki sposób, by kontrahenci nie wiedzieli o tej finansowej pomocy.


Cichy faktoring dla firm

Cichy faktoring to idealne rozwiązanie dla przedsiębiorców, którym zależy na poprawieniu płynności finansowej firmy. Z cichego faktoringu korzystają dziś duże firmy, średnie oraz małe przedsiębiorstwa, nowo powstałe firmy oraz startupy, a także firmy działające jedynie sezonowo. Dodatkowo taka forma pożyczki jest dostępna również dla działalności gospodarczej, gdzie kontrahentem jest przede wszystkim organ podatkowy.


Faktoring cichy czy pożyczka

Jeśli bardziej interesuje Cię pożyczka dla firm niż faktoring, w tym przypadku również warto w pierwszej kolejności sprawdzić rankingi dostępne na różnych stronach internetowych. Następnie wybierz te, które najbardziej Cię zainteresowały i skorzystaj z opcji porównania. Większość stron z rankingami oferuje takie opcje. Pamiętaj, by wybrać tę ofertę pożyczki dla firmy, która jest dla Ciebie w każdym aspekcie najkorzystniejsza.

Zanim jednak złożysz wniosek o pożyczkę, zwróć uwagę na wymagania interesującego Cię banku. Sporo banków udziela pożyczek przedsiębiorcom, których firmy działają na rynku minimum 12 miesięcy. W takiej sytuacji wielu zainteresowanych korzysta z rynku pozabankowego, gdzie klient może otrzymać zarówno pożyczkę ratalną, pożyczkę pod zastaw oraz chwilówkę (do 30 dni). Więcej informacji na temat cesji wierzytelności i tego, kiedy warto wybrać faktoring ukryty zamiast bazować na faktoringu jawnym otrzymasz od doradców, którzy zajmują się faktoringiem cichym. Warto się z nimi skontaktować przed wybraniem faktoringu cichego, bo zabezpieczy to przed pogorszeniem relacji biznesowych z ważnymi kontrahentami.

 
REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama