Ależ mecz Exposito! Śląsk wysoko wygrywa w Krakowie z Wisłą

Wojciech Klich | Utworzono: 2021-10-23 21:50 | Zmodyfikowano: 2021-10-23 21:52

Spotkanie lepiej rozpoczęli gospodarze, już w 5 minucie w pole karne Śląska wpadł Piotr Starzyński, ale w zamieszaniu lepiej poradzili sobie obrońcy wrocławian. WKS odpowiedział zaledwie dwie minuty później. Mateusz Praszelik podał prostopadle do Erika Exposito, a Hiszpan podcinką ominął interweniującego Mikołaja Biegańskiego. Sytuację próbował jeszcze ratować Matej Hanousek, ale obrońca jedynie dobił już i tak lecącą do bramki piłkę.

Chwilę później Exposito mógł mieć na koncie już dwie bramki, ale w bliźniaczej sytuacji napastnik trafił a Biegańskiego. W 12. minucie Hiszpan jednak dopiął swego. Zawodnik Śląska przed polem karnym dwa razy poprawiał piłkę, aż w końcu uderzył mocno i płasko przy słupku bramki Wisły.

Po tym trafieniu krakowianie zupełnie przestali grać, a Śląsk wciąż atakował. Szansę na gola miał Praszelik, ale w sytuacji sam na sam przegrał z Biegańskim, a bramkarz Wisły zdołał jeszcze wybronić dobitkę Exposito. Chwilę później z rzutu wolnego uderzał Krzysztof Mączyński, ale wprost w bramkarza Białej Gwiazdy.

W 27 minucie było już 3:0. Precyzyjnie z rzutu wolnego dograł Dino Stiglec, a niepilnowany przez nikogo Diogo Verdasca zamknął dośrodkowanie celnym strzałem głową.
Piłkarzom z Wrocławia taki wynik jednak nie wystarczał. Podopieczni Jacka Magiery wciąż atakowali i grali o wiele szybciej niż defensywa Wisły. Efektem tego było mocne uderzenie Praszelika z dystansu, które wybronił Biegański. Chwilę później w poprzeczkę, również z dystansu, trafił Exposito, a dobitka Roberta Picha również zatrzymała się na obramowaniu bramki Wisły.

Po pierwszej połowie kibice krakowskiego klubu z przerażeniem oczekiwali drugiej odsłony.

Pierwsze minuty mogły jednak trochę uspokoić krakowian. To Wisła przejęła inicjatywę i częściej była w posiadaniu piłki. Niewiele jednak z tego wynikało, bo wrocławianie dobrze się bronili i czekali na okazję.

Dopiero w 67 minucie w pole karne WKS-u przedarł się Yaw Yeboah i mocny strzałem przy słupku zmusił do interwencji Michała Szromnika. 10 minut później po raz kolejny przypomniał o sobie Exposito. Hiszpan dał się sfaulować Alanowi Urydze w polu karnym i zamienił jedenastkę na swojego trzeciego gola w tym meczu.

Wrocławianie do końca kontrolowali spotkanie, czego efektem był choćby strzał Victora Garcii. Uderzenie Hiszpana wybronił jednak Biegański. Sytuację sam na sam miał też Caye Quintana, ale napastnik również przegrał pojedynek z bramkarzem Wisły. Wreszcie w ostatniej akcji meczu piłkę za linią obrony przejął Marcel Zylla, pomocnik Śląska minął jeszcze Biegańskiego i ustalił wynik spotkania na 5:0.

Wisła Kraków - Śląsk Wrocław 0:5 (0:3)

Bramki: 0:1 Erik Exposito (7), 0:2 Erik Exposito (12), 0:3 Diogo Verdasca (27-głową), 0:4 Erik Exposito (77-karny), 0:5 Marcel Zylla (90+1).

Żółta kartka – Wisła Kraków: Konrad Gruszkowski, Michal Frydrych, Dawid Szot; Śląsk Wrocław: Petr Schwarz.

Sędzia: Piotr Lasyk (Bytom). Widzów: 13 563.

Wisła Kraków: Mikołaj Biegański - Serafin Szota (46. Dawid Szot), Alan Uryga, Maciej Sadlok (34. Dor Hugi) – Konrad Gruszkowski (34. Yaw Yeboah), Michal Frydrych, Gieorgij Żukow, Matej Hanousek - Piotr Starzyński (73. Hubert Sobol), Michal Skvarka - Felicio Brown Forbes (85. Nikola Kuveljic).

Śląsk Wrocław: Michał Szromnik – Szymon Lewkot, Wojciech Golla, Dino Stiglec (73. Victor Garcia) – Patryk Janasik, Petr Schwarz (82. Rafał Makowski), Krzysztof Mączyński, Diogo Verdasca - Mateusz Praszelik (86. Marcel Zylla), Robert Pich (73. Waldemar Sobota) - Erik Exposito (82. Caye Quintana).