Siatkarki #VolleyWrocław znów lepsze od rywalek

WK, inf. prasowa volleywroclaw.pl | Utworzono: 2021-11-07 21:20 | Zmodyfikowano: 2021-11-08 06:29

Pierwsze minuty należały do bydgoszczanek, które wyszły na trzypunktowe prowadzenie 9:6, ale później świetną serią popisały się podopieczne trenera Żarczyńskiego. Sześć punktów z rzędu i na tablicy był już wynik 9:12. W pierwszym secie niezwykle mądrze grała Kossanyiova. Przy stanie 16:15 trener poprosił o przerwę dla swojej drużyny. Od tej pory zespoły grały punkt za punkt. W końcówce, w niezwykle ważnym momencie, Natalia Murek posłała asa serwisowego. Ostatnie dwie akcje należały jednak do gospodyń (25:23).

Drugiego seta przyjezdne rozpoczęły w najlepszy możliwy sposób, czyli prowadząc 3:0. Już ma początku kibice obejrzeli niezwykle długą akcję, w której zawodniczki walczyły w obronie dosłownie o każdą piłkę. W szeregach wrocławianek trener zdecydował się na zmianę. Kierowanie grą powierzył Annie Kaczmar, ściągając z boiska Adriannę Szady. Świetnie w polu serwisowym spisywały się Karolina Fedorek oraz Natalia Murek. Dobre zagrywki spowodowały gorsze rozegranie po stronie gospodyń oraz możliwość konstruowania punktowych ataków (14:10). Kibicom niewątpliwie mógł podobać się mecz. Wrocławianki bardzo dobrze grały w obronie. Przez całą partię utrzymywała się cztero-pięciopunktowa przewaga. Błąd serwisowy Cassemiro spowodował, że to Dolnoślązaczki. mogły cieszyć się ze zwycięstwa.

W trzecim secie na parkiecie pozostała Anna Kaczmar. Żadna z drużyn nie potrafiła odskoczyć na kilka punktów. Sytuacja zmieniła się w drugiej części, kiedy to bydgoszczanki zdobyły pięć „oczek” z rzędu (19:14). Trener zauważył konieczność zmian i na chwilę wprowadził Adriannę Szady oraz Aleksandrę Rasińską. Ciekawa była końcówka tego seta, kiedy to przyjezdne odrobiły większość strat. To było jednak za mało na dobrze dysponowane siatkarki z Bydgoszczy.

Role odwróciły się w czwartej partii. Kaczmar umiejętnie kreowała grę, posyłając piłki do wszystkich koleżanek z zespołu. Skutecznie atakowały obie środkowe, Gromadowska czy Kossanyiova. #VolleyWrocław osiągnął aż 10 punktów przewagi, a jak się okazało siatkarki nawet zwiększyły tę różnicę! Siatkarki lepsze były w praktycznie każdym elemencie i zasłużenie zwyciężyły 25:12. To oznaczało konieczność rozegrania tie-breaka.

Liderką w ekipie gospodyń była Brazylijka Cassemiro, dla której jest to pierwszy sezon w TAURON Lidze. Remis, remis i jeszcze raz remis. W ostatnim akordzie tego meczu gra była niezwykle wyrównana do stanu 5:5. Po serii punktowej bliżej zwycięstwa był zespół gości. Duża w tym zasługa agresywnej zagrywki Izy Bałuckiej (9:5). Bydgoszczanki nie zamierzały odpuścić i doprowadziły, a jakże inaczej, do remisu (po 9). Przestój dobrym atakiem przełamała Natalia Murek. W tie-breaku praktycznie nie myliła się Zuzanna Szperlak. Sytuacja zmieniała się jak w kalejdoskopie. Więcej chłodnej głowy zachowały siatkarki #VolleyWrocław i to one wrócą do stolicy Dolnego Śląska z dwoma punktami.

Polskie Przetwory Pałac Bydgoszcz vs #VolleyWrocław 2:3 (25:23, 20:25, 25:22, 12:25, 14:16)