Zagrają dla podopiecznych hospicjum dla dzieci z Dolnego Śląska ”Formuła dobra”

Beata Makowska, BM | Utworzono: 2021-11-22 09:58 | Zmodyfikowano: 2021-11-22 09:58
Zagrają dla podopiecznych hospicjum dla dzieci z Dolnego Śląska ”Formuła dobra” - zdjęcie ilustracyjne/pixabay
zdjęcie ilustracyjne/pixabay

Na co dzień zajmują się 122 nieuleczalnie chorymi dziećmi z całego województwa. Dzięki ich pomocy mali pacjenci są w pełni zabezpieczeni medycznie, ale mogą pozostać w domach, wśród najbliższych. Hospicjum dla dzieci z Dolnego Śląska ”Formuła dobra” działa tak od lat. Wolontariusze uważają, że ważne jest, aby nieuleczalnie chore dzieci mogły pozostać w miejscu, które kojarzy się każdemu z nas ze spokojem, bezpieczeństwem, harmonią – w domu. - Aby mogli tak pomagać potrzebne jest wsparcie – mówi adwokat Renata Kopczyk, jedna z pomysłodawczyń  charytatywnej inicjatywy.

Tomasz  Scheffler  dziekan Okręgowej Rady Radców Prawnych zachęca nie tylko do udziału i kibicowania ale przede wszystkim do finansowego wsparcia i licytacji. Całość dochodu z meczu trafi na działalność hospicjum

- Ta pomoc jest dla nas niezwykle ważna – mówi Dorota Mazur z fundacji „Formuła Dobra”

Mecz będzie na wysokim sportowym poziomie bo w imprezę zaangażowali się także siatkarze z klubu TS Volley Jelcz-Laskowice. Oprócz woli sportowej walki przygotowaliśmy także niespodzianki na licytację mówi Piotr Piechota prezes klubu siatkarskiego z Jelcza Laskowic:

Impreza zaplanowana jest na najbliższą sobotę. Start o godzinie 11 w budynku I Studium Wychowania Fizycznego i Sportu Uniwersytetu Ekonomicznego przy ulicy Kamiennej 35/37 we Wrocławiu.

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.