Inwestowanie w condohotel - jak zacząć? Czy warto?

Radio Wrocław | Utworzono: 2021-11-22 12:46 | Zmodyfikowano: 2021-11-22 12:47
A|A|A
Artykuł sponsorowany

Materiał Sponsora


Condohotel- czym się charakteryzuje?

Condohotel to dość specyficzny rodzaj budynku, który składa się z dwóch kondygnacji. Pierwszą z nich jest hotel a drugą obiekty jednostek mieszkalnych. Tego typu apartamenty inwestycyjne charakteryzują się wysoką jakością, często klasy premium. Wybrany inwestor po wybudowaniu tego typu budynku sprzedaje jednostki mieszkalne osobom fizycznym lub prywatnym. Istnieje tutaj pewna dowolność, ponieważ jej właściciel zarządza nią według indywidualnych potrzeb. Stąd też zazwyczaj są one wynajmowane długo- lub krótkoterminowo, zarówno przez właściciela całego obiektu jak i właścicieli pojedynczych jednostek mieszkalnych.


Inwestowanie w condohotel- czym się charakteryzuje?

Condohotel i jego specyfika zasadzie podobna jest do tradycyjnych obiektów hotelowych tego typu. Jednak zdecydowanie różni się sposobem własności- bowiem w tym przypadku każda jednostka mieszkalna może mieć innego właściciela. To odpowiednia alternatywa dla tradycyjnego wynajmu mieszkań. To inwestycje nastawione głównie na zysk i regularny dochód, wyposażone w wysokim standardzie danej sieci lub wykonane “pod klucz” z możliwością dowolnej aranżacji.

Zdecydowanie ważnym aspektem jest tutaj odpowiednia architektura. Część hotelowa powinna zawierać w sobie ośrodki SPA i restauracje, natomiast część mieszkalna odpowiednio przeznaczona i dostosowana do potrzeb użytkowników. Cecha charakterystyczną obiektów mieszkalnych condo jest ich zdecydowanie większy metraż względem tradycyjnych inwestycji. Z kolei układ mieszkań wypada standardowo. To korzystna oferta zarówno dla inwestorów prywatnych jak i osób wynajmujących, która cieszy się dużym zainteresowaniem. 


Co zrobić, aby rozpocząć inwestowanie w condohotel?

Aby móc rozpocząć inwestowanie w condohotel należy obrać odpowiednią i skuteczną taktykę. Wszystkie dostępne metody w zasadzie odbywają się na podobnej zasadzie- wystarczy wykupić jedną lub kilka jednostek mieszkalnych i osiągać z nich zyski. Jednak sposób zakupu wybranych obiektów może mieć wpływ na końcowy wynik inwestycji. Oto dostępne rozwiązania:

      • Optymalnym rozwiązaniem w przypadku inwestycji w condohotel jest wybór obiektów w budowie. Kupując dany obiekt od dewelopera na etapie budowy będziemy musieli poczekać do zakończenia prac.
      • Drugim korzystnym sposobem jest zakup jednostki mieszkalnej od dewelopera po zakończeniu budowy obiektu.
      • Ostatnim z możliwych sposobów jest zakup nieruchomości na rynku wtórnym. 


Na co warto zwrócić uwagę wybierając odpowiedni condohotel? 

Istnieje jednak kilka czynników, które mogą świadczyć o atrakcyjności danych obiektów. To przede wszystkim kwestie ich atrakcyjności turystycznej, odległości od istotnych punktów czy bogata infrastruktura. Znaczna popularność i rozpoznawalność pozwoli Ci zyskać zdecydowanie więcej.  W zależności od potrzeb i możliwości finansowych z pewnością znajdziemy odpowiednie rozwiązanie. Chcąc dowiedzieć się więcej na temat możliwości i zalet, sprawdź ofertę firmy Condo.plJednostki mieszkalne zakupione pod wynajem to odpowiednie rozwiązanie w przypadku osób chcących czynnie inwestować swoje środki w nieruchomości po to, aby czerpać z nich zyski.

REKLAMA
Reklama