"Przetrwać zimę". Trwa akcja informacyjna w Świdnicy

Bartosz Szarafin, PP | Utworzono: 2021-11-24 09:25 | Zmodyfikowano: 2021-11-24 09:25
A|A|A

fot. mat. prasowe

Miasto i pracownicy socjalni apelują do mieszkańców, by zwracali uwagę na osoby w kryzysie bezdomności i nie wahali się wyciągać pomocnej ręki. Czasem wystarczy jedynie zgłosić ich obecność miejskim służbom. - Dlatego przygotowano serię plakatów i ulotek z ważnymi informacjami - mówi Magdalena Dzwonkowska ze świdnickiego magistratu.

- Bezdomność ma różne oblicza - dodaje Grażyna Sławińska-Gąska z Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Świdnicy. To efekt problemów, czasem rodzinnych konfliktów, wykorzystania rodziców przez dzieci i wiele innych przypadków. W potrzebujących zawsze trzeba widzieć drugiego człowieka.

Wielu bezdomnych nie chce korzystać z pomocy, bo ta wiąże się z koniecznością podporządkowania regulaminom. 

Działania pracowników socjalnych w okresie zimowym polegają głównie na motywowaniu do skorzystania z placówek noclegowych. MOPS zapewnia też dostęp do gorącego posiłku i ciepłej odzieży oraz obuwia. Bezdomni i potrzebujący mogą też liczyć na pomoc w zapewnieniu niezbędnych leków.

Zespół ds. Osób Bezdomnych przy ul. Westerplatte 47 w Świdnicy prowadzi punkt wydawania gorących napojów dla osób bezdomnych od poniedziałku do piątku, w godzinach od 7.30 do 15.30.

 

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama