Florystyczne dekoracje na stół weselny i nie tylko – jakie dodatki wybrać?

Radio Wrocław | Utworzono: 2021-11-25 11:29 | Zmodyfikowano: 2021-11-25 11:33
A|A|A
Artykuł sponsorowany

Materiał Sponsora


Jakie kwiaty najlepiej sprawdzają się jako dekoracje na stół weselny?

Przyszli nowożeńcy mają bardzo szerokie pole do popisu, jeśli chodzi o wybór gatunków kwiatów. Warto jednak pamiętać o podstawowej zasadzie przygotowywania kompozycji – muszą być one dopasowane do wybranego stylu zabawy weselnej. Właściwy dobór kwiatów oraz stworzenie na ich bazie kompozycji o pożądanym charakterze pozwala jeszcze silniej podkreślić weselną stylistykę i uzyskać świetne efekty wizualne. Na eleganckie przyjęcia weselne świetnie sprawdzą się klasyczne róże lub orchidee, klimat wesela w stylu boho i rustykalnym uzupełnią wiązanki i wianki z polnych kwiatów, z kolei wesele w stylu retro świetnie będzie się prezentowało w towarzystwie klasycznych róż, piwonii oraz stokrotek.

Kwiatowe dekoracje na stół weselny mogą zostać zebrane w wazonach ustawionych w różnych punktach stołu, jak i rozłożone w formie gotowych kompozycji kwiatowych. Ciekawym rozwiązaniem jest stworzenie leżących girland z kwiatów, które układa się wzdłuż stołów weselnych. Takie kompozycje najlepiej prezentują się na długich, prostokątnych stołach. Stoły okrągłe z kolei możemy efektownie ozdobić dużymi kwiatowymi wiankami lub mniejszymi bukiecikami ustawionymi w centralnym punkcie stołu weselnego. Oprócz samych kwiatów, kompozycję mogą uzupełniać także dodatki florystyczne w postaci ozdobnych wstążek, tiulów, sznurków, kryształków i wielu innych.


Szeroki wybór dekoracji stołu weselnego oferuje sklep ślubny Weselezklasa.pl - pod adresem produkty.weselezklasa.pl/kategoria/24/dekoracja-stol-weselny/


Jakie dekoracje na stół weselny warto zestawić z kwiatami?

Oprócz samych kwiatowych kompozycji, na stołach weselnych może pojawić się szereg innych dodatków, które również pozwolą nadać im unikalnego, weselnego charakteru. Kwiaty przepięknie prezentują się w towarzystwie metalowych dodatków w postaci m. in. ozdobnych świeczników i lampionów, szklanych elementów oraz innych dodatków dobranych pod kątem stylistyki zabawy weselnej. Jej charakter można podkreślić także za pomocą tkanin – oprócz samego obrusu i serwetek, na stole mogą znaleźć się ozdobne bieżniki, serwetki i inne materiałowe dekoracje na stół weselny.

Przytulny i przyjemny klimat możemy wprowadzić także przy pomocy oświetlenia. Stoły weselne można wyposażyć w dekoracyjne świeczki umieszczone w świecznikach lub lampionach oraz lampki świetlne rozłożone w bliskim sąsiedztwie kwiatów. Ich delikatny blask pozwoli uzyskać przepiękne efekty wizualne, podkreślić wystrój stołów weselnych oraz pozwolić gościom spędzić czas w bardzo przyjemnej, kameralnej atmosferze. Kolorystyka poszczególnych dodatków może być dowolna, warto jednak trzymać się maksymalnie 2-3 kolorów i ich odcieni, aby uzyskać spójne efekty wizualne.

REKLAMA
Reklama