Minimalna porażka i awans wicemistrzyń Polski w europejskich rozgrywkach

PP/PAP | Utworzono: 2021-12-01 19:10 | Zmodyfikowano: 2021-12-01 19:10

Wicemistrzynie Polski w szóstym meczu poniosły pierwszą porażkę w tych rozgrywkach. Nie miała ona jednak większego wpływu na sytuację zespołu Karola Kowalewskiego. Polkowiczanki z pierwszego miejsca w grupie A awansowały do kolejnej fazy rozgrywek.

Mecz od początku nie układał się po myśli Pomarańczowych, a największym ich problemem okazały się faule. Spotkania przez przekroczenie limitu przewinień nie dokończyły Weronika Gajda i Artemis Spanou. Wicemistrzynie Polski miały problem z wykończeniem akcji. Jenisiej prowadził minimalnie przez całą pierwszą połowę. W trzeciej kwarcie polkowiczanki zdołały doprowadzić jednak do remisu, a na półtorej minuty przed końcem spotkania zespół BC nawet prowadził 65:64. Rosjanki zdobyły jednak sześć punktów z rzędu i „trójka” Sasy Cado w ostatnich sekundach już nie odmieniła losów spotkania.

W czwartek w ostatnim meczu grupy A Panathinaikos Ateny zmierzy się z Hatayasporem Antalia, ale niezależnie od wyniku tego spotkania wicemistrzynie Polski mają zagwarantowane pierwsze miejsce w grupie i pewny awans do rundy play-off.

Jenisiej Krasnojarsk - BC Polkowice 70:68 (19:15, 21:19, 11:19, 19:15)

BC Polkowice: Feyonda Fitzgerald 22, Stephanie Mavunga 17, Artemis Spanou 8, Sasa Cado 16, Weronika Gajda 4, Weronika Telenga 1, Alicja Grabska 0.