Policjanci zatrzymali kierowcę, który potrącił kobietę na ul. Królewieckiej

WK, inf. prasowa | Utworzono: 2021-12-06 20:12
Policjanci zatrzymali kierowcę, który potrącił kobietę na ul. Królewieckiej - fot. Patrycja Dzwonkowska
fot. Patrycja Dzwonkowska

Do zdarzenia doszło około godz. 19:00, nieopodal stawu Królewieckiego we Wrocławiu. 31-letnią kobietę, która przechodziła przez przejście dla pieszych z psem, potrącił kierujący osobowym Audi. Poszkodowaną szybko zajęli się inni kierowcy i opiekowali do czasu przyjazdu służb medycznych. 31-latka została następnie przewieziona do jednego z wrocławskich szpitali.

Policjanci szybko odnaleźli porzucony pojazd w rejonie ulicy Warmińskiej, oględziny auta potwierdziły fakt, że mógł on brać udział w tym zdarzeniu.

Policjanci szukali kierowcy i ustalili, że mężczyzna ukrywa się w jednym z mieszkań na ternie Wrocławia. Sprawdzenia wykazały też, że jest on osobą poszukiwaną w celu odbycia kary 2 lat pozbawienia wolności oraz posiada aktywny zakaz prowadzeni pojazdów.

Jego zatrzymanie było już tylko kwestią czasu i nastąpiło z zaskoczenia. 30-latek nie krył zdziwienia, gdy zobaczył policjantów w drzwiach. Początkowo nie chciał przyznać się do zarzucanego mu czynu, ale obszerny materiał dowodowy zmienił jego decyzję. .

Po przesłuchaniu przez prokuratora, został decyzją sądu tymczasowo aresztowany na 3 miesiące. Grozić mu może kara 5 lat więzienia.

 

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.