Volley przegrał do zera

BT, mat. prasowe | Utworzono: 2021-12-13 22:56 | Zmodyfikowano: 2021-12-13 22:59

Spotkanie rozpoczęło się od kilku błędów po obu stronach. Dzięki dobrym atakom Marty Wellny wrocławiankom udało się wyjść ma prowadzenie 9:7. Przyjezdne nie zamierzały odpuścić, a szczególnie skuteczna po stronie Legionovii była Olivia Różański. Wrocławianki utrzymywały jednak koncentrację, a po asie serwisowym Izy Bałuckiej było już 15:11. Przez długi czas utrzymywało się prowadzenie wrocławianek, które zbliżały się do wygrania premierowej partii. Zmiany po stronie Legionovii przyniosły dobry rezultat. W prawdzie zmienniczki nie punktowały, ale dały szansę odpocząć podstawowym siatkarkom, a te gdy wróciły na parkiet – rozstrzygnęły seta na swoją korzyść.

Drugi set rozegrany został pod dyktando przyjezdnych. Legionowianki skoncentrowane rozpoczęły seta od serii dobrych ataków. Podopieczne trenera Mateusza Żarczynskiego nie mogły znaleźć rytmu, który prezentowały na początku spotkania. Pewnie swoje punkty zdobywała Olivia Różański, a swoje dodała także Maja Tokarska. Wrocławianki próbowały zniwelować różnice, lecz gdy tylko dochodziły rywalki – te znów odskakiwały ma bezpieczną przewagę. I tę doprowadziły do końca drugiego seta.

Od początku trzeciego seta na boisku pojawiła się Nina Kocić oraz Anna Kaczmar, które zmieniły Aleksandrę Gromadowską i Adriannę Szady. Mimo tego – gra wrocławianek nie uległa zmianie, a trzeci set w pełni kontrolowały przyjezdne. Pojedyncze ataki i zagrywki Andrei Kossanyiovej nie pozwalały na nawiązanie walki z dobrze dysponowaną drużyną z Mazowsza. Ostatecznie zwycięstwo na swoim koncie zapisały siatkarki z Legionowa, które umocniły swoją pozycje w czubie tabeli.

#VolleyWrocław – IŁ Capital Legionovia Legionowo 0:3 (22:25, 19:25, 19:25)

#VolleyWrocław: Andrea Kossanyiova, Izabela Bałucka, Aleksandra Gromadowska, Marta Wellna, Karolina Fedorek, Adrianna Szady - Anna Bodasińska (libero) – Agnieszka Adamek (libero), Nina Konic, Anna Kaczmar, Joanna Chorąża.

IŁ Capital Legionovia Legionowo: Aleksandra Gryka, Alicja Grabka, Olivia Różański, Maja Tokarska, Gyselle Silva Franco, Yaprak Erkek - Izabela Lemańczyk (libero) - Diana Dąbrowska, Daria Szczyrba, Maja Szymańska, Magdalena Damaske.