Czy warto kupić lodówkę Side by Side?

Radio Wrocław | Utworzono: 2021-12-19 00:24 | Zmodyfikowano: 2021-12-19 00:26
A|A|A
Artykuł sponsorowany

Materiał Sponsora

 

  1. Czym są lodówki Side by Side?
  2. Jak zbudowane są lodówki side?
  3. Lodówka dwudrzwiowa – na co zwrócić uwagę?

Lodówka to niezbędny element każdej kuchni. Kupując odpowiedni element, należy zwrócić uwagę na szereg różnorodnych parametrów. Warto oczywiście decydować się na jak najlepsze dla nas rozwiązania, by mieć pewność, że nasza żywność będzie prawidłowo przechowywana i zachowa swoją świeżość przez długi czas. Jeśli potrzebujesz pojemnej lodówki, koniecznie sprawdź modele zwane Side by Side. Czym wyróżniają się lodówki Side by Side? Czy przy małej kuchni lodówka dwudrzwiowa się sprawdzi? Szczegóły na temat lodówki side by side znajdziesz w niniejszym artykule. Zapraszamy do lektury.


Czym są lodówki Side by Side?

Standardowa lodówka, która cieszy się największą popularnością na rynku, to oczywiście ta, która jest jednocześnie chłodziarką i zamrażarką. Jednodrzwiowe rozwiązania mają na górze chłodziarkę, a w dolnej części zamrażarkę. Ten drugi segment jest niezwykle ważny, ponieważ możemy w nim przechowywać produkty w dużo niższej temperaturze niż w chłodziarce i dzięki temu zrobić zapasy czy cieszyć się smakiem ulubionych owoców zimą, które w sprzedaży dostępne są tylko latem.
Dwudzielna budowa lodówki side jest bardziej pojemna. To świetna alternatywa szczególnie dla wieloosobowych rodzin.

Część chłodzącą przeznacza się na przechowywanie świeżych owoców i warzyw, jaj, serów, wędlin, mleka i innych artykułów spożywczych, które potrzebują zarówno chłodnego, jak i suchego miejsca. Natomiast duży segment z zamrażarką umożliwia nie tylko trzymanie produktów spożywczych w bardzo niskich temperaturach, ale także odpowiednią ich segregację. W większości przypadków zamrażarka tego rodzaju oferuje liczne półki i przegrody, które pozwalają na bezproblemowe ułożenie i zmieszczenie wszystkich produktów – w porównaniu do tradycyjnej zamrażarki składającej się z dwóch czy trzech szuflad.


Jak zbudowane są lodówki side?

Jeśli segment z zamrażarką jest dla Ciebie bardzo istotny i potrzebujesz takiego, który oferuje sporo miejsca, koniecznie sprawdź modele Side by Side. Dwudrzwiowe lodówki side by side cieszą się coraz większą popularnością wśród zainteresowanych ze względu na swoją funkcjonalność. To urządzenia, które składają się z segmentu mrożącego i zamrażającego, przy czym elementy te umieszcza się obok siebie – a nie jeden pod drugim jak w przypadku zwykłej lodówki. Przez taką budowę lodówki side by side zajmują więcej miejsca, ale aktualnie możesz znaleźć na rynku nieco węższe urządzenia, które sprawdzą się także w średnich lub mniejszych kuchniach. Każdy segment lodówki side by side ma swoje drzwiczki. Nie musisz otwierać elementu chłodzącego, by wyciągnąć produkty z zamrażarki.


Lodówka dwudrzwiowa – na co zwrócić uwagę?

Jesteś zainteresowany lodówką side by side? Polecamy, aby zdecydować się na tak zwane lodówki no Frost, czyli urządzenia bezszronowe. No Frost to system, który chroni lodówkę przed osadzaniem się na ścianach lodu oraz szronu. System ten obejmuje zarówno segment chłodzący, jak i zamrażarkę. Do zalet lodówek z systemem No Frost zalicza się przede wszystkim to, że łatwiej utrzymać je w czystości, ponieważ wspomniany lód czy szron nie gromadzą się na półkach, czy ściankach. W urządzeniach z No Frost zminimalizowano również gromadzenie się wilgoci, dzięki czemu produkty spożywcze dłużej zachowują swoją świeżość – szczególnie mięso, ser i wędliny. Lodówki z No Frost wyróżniają się także większą efektywnością. Istotną zaletą urządzeń tego rodzaju jest również to, że produkty spożywcze nie przywierają do ścianek przez szron czy lód, który się na nich gromadzi w standardowym rozwiązaniu.

Okazuje się jednak, że lodówki no frost nie są pozbawione wad. Jednakże minusów jest dużo mniej niż plusów. Do najważniejszej wady zalicza się fakt, że system ten może spowodować przesuszanie się przechowywanego w lodówce jedzenia. Na szczęście producenci mają swoje sposoby na rozwiązywanie problemów tego rodzaju i oferują w swoich urządzeniach na przykład tak zwane komory świeżości.

Jeśli interesuje Cię lodówka side z systemem No Frost, koniecznie zwróć uwagę, czy system ten działa tylko w chłodziarce, zamrażarce czy w obu segmentach. Najlepszym rozwiązaniem będzie oczywiście urządzenie z pełnym No Frost’em. Kolejnym czynnikiem, który powinieneś sprawdzić, kupując lodówkę, jest klasa energetyczna. Parametr ten informuje, ile energii pobiera urządzenie w trakcie działania. Do najbardziej ekonomicznych lodówek zalicza się te, które producenci oznaczają symbolem A+++.

Warto zwrócić uwagę na dodatkowe funkcje lodówek. Dziś na rynku można znaleźć urządzenia, w których zastosowano funkcje ułatwiające przechowywanie żywności czy takie, które wyposażono w odpowiednie antybakteryjne powłoki. Dla niektórych może się okazać, że niezbędnym dodatkiem jest panel elektroniczny, który pozwala na bezproblemowe zmienianie i kontrolowanie temperatury. Sporą popularnością cieszą się także lodówki z dystrybutorem wody czy wyposażone w kostkarkę. Te dodatkowe funkcje jednak nie są opcjami niezbędnymi. Jeśli ich nie potrzebujesz, nie przepłacaj. Pamiętaj, aby zarówno przy lodówkach side, jak i przy innych rozwiązaniach upewnić się, że proces otwierania drzwi będzie przebiegał zgodnie z twoimi oczekiwaniami. Drzwi lodówki powinny natomiast pomieścić wszystko, co chcesz mieć pod ręką. Możesz wybrać model wyposażony w dystrybutor wody, co przyda się w upalne dni. W razie wątpliwości sprawdź, jaka lodówka dwudrzwiowa zmieści się w twojej kuchni, a jeżeli lodówki podwójne nie będą pasowały, to wybierz tradycyjny model. Trzeba mieć na uwadze, że lodówka dwuskrzydłowa zajmuje nieco więcej miejsca, przez co czasami lodówka podwójna nie będzie pasowała, co może wpłynąć na pojemność użytkowa zamrażarki oraz to, ile wynosi pojemność użytkowa chłodziarki. Wymuszona cyrkulacja powietrza to kolejna rzecz, którą warto sprawdzić przed zakupem.

REKLAMA
Reklama