Szlagier w ekstraklasie piłkarek ręcznych

Robert Skrzyński, inf. prasowa | Utworzono: 2022-01-04 19:00

Zespoły z Lubina i Lublina to główni kandydaci do zdobycia mistrzostwa Polski w tym sezonie. Zagłębie i MKS do tej pory zgromadziły po 30 punktów, przegrywając tylko jedno z jedenastu dotychczas rozegranych spotkań. Zespół z Lublina przegrał w Kobierzycach z tamtejszym KPR-em, mistrzynie Polski uległy MKSowi w hali Globus.

Pomimo, że przed zespołami jeszcze sporo grania, najbliższy mecz może okazać się niezwykle ważny dla końcowego układu tabeli. Zawsze są to mecze, które dostarczają dodatkowych emocji, ale tak naprawdę do każdego meczu przygotowujemy się podobnie. Parkiet wszystko zweryfikuje – mówi powracająca do gry po kontuzji skrzydłowa Aneta Łabuda.

Spotkania zespołów z Lubina i Lublina od lat wzbudzają wielkie emocje. Nie inaczej będzie i tym razem. W pierwszej rundzie w Lublinie górą był MKS, teraz mistrzynie Polski chcą zrewanżować się za to spotkanie i zgarnąć komplet punktów. Lublin to świetny zespół, ale my po tym nieudanym spotkaniu na ich parkiecie, przeanalizowałyśmy swoje błędy, popracowałyśmy nad taktyką i mam ogromną nadzieję, że to my wyjdziemy z tego pojedynku zwycięsko – mówi Emilia Galińska.

Szczypiornistki do gry wracają po dłuższej przerwie, spowodowanej występami reprezentacji na mistrzostwach świata, a także przerwą świąteczno-noworoczną. Miałyśmy czas żeby się przygotować do tego meczu, gdyż w grudniu była reprezentacyjna przerwa. Jesteśmy bardzo dobrze przygotowane do tego spotkania i mam nadzieję, że wygramy to spotkanie. Na pewno damy z siebie wszystko, żeby tak było – mówi Adrianna Górna.

Co ważne do składu mistrzyń Polski po kontuzjach wróciły kolejne zawodniczki. Do kadry Zagłębia dołączyły Aneta Łabuda, Daria Zawistowska i Karolina Kochaniak-Sala. W dalszym ciągu leczy się natomiast Patrycja Świerżewska, na powrót której trzeba będzie jeszcze trochę poczekać.

Zagłębie po szlagierowym spotkaniu nie będzie miało czasu na odpoczynek. Już w piątek mistrzynie Polski udadzą się na pierwszy mecz fazy grupowej EHF Ligi Europejskiej. Zawodniczki Bożeny Karkut te prestiżowe rozgrywki rozpoczną od spotkania z CS Minaur Baia Mare. Wcześniej jednak czeka je arcyważne ligowe spotkanie z odwiecznym rywalem.

Środowy mecz w hali Regionalnego Centrum Sportowego w Lubinie rozpocznie się o godzinie 17:30.