Zawonia: Mężczyzna podejrzany o włamanie zatrzymany po pościgu

WK, PAP | Utworzono: 2022-01-16 16:33
Zawonia: Mężczyzna podejrzany o włamanie zatrzymany po pościgu - fot. Patrycja Dzwonkowska
fot. Patrycja Dzwonkowska

Młodszy aspirant Przemysław Ratajczyk z dolnośląskiej policji poinformował w niedzielę, że o dalszym losie zatrzymanego 41-latka zdecyduje teraz sąd. Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Wyjaśnił, że funkcjonariusze z Referatu Patrolowo-Interwencyjnego Komendy Powiatowej Policji w Trzebnicy po otrzymaniu zgłoszenia o włamaniu do budynków gospodarczych nieczynnej już fermy drobiu zatrzymali w bezpośrednim pościgu samochodowym mężczyznę podejrzewanego o dokonanie tego czynu.

- Do zdarzenia doszło na terenie gminy Zawonia. Zatrzymany to 41-letni mieszkaniec powiatu legnickiego. Mężczyzna po zerwaniu kłódek z drzwi do budynków gospodarczych ukradł różne przedmioty - poinformował policjant.

Łupem przestępcy padły między innymi przewody elektryczne, szafka elektryczna z wyposażeniem oraz samochodowe filtry cząstek stałych. W pojeździe, którym się poruszał policjanci znaleźli również wyświetlacze ciekłokrystaliczne, pochodzące z innej kradzieży. Łączna wartość odzyskanego mienia została oszacowana na kwotę 37 tys. zł.

Element Serwisów Informacyjnych PAP
Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.