Niemal 9 mln zł na remonty dla uzdrowiskowej spółki Lądek-Długopole

Bartosz Szarafin, jk | Utworzono: 2022-01-19 16:04 | Zmodyfikowano: 2022-01-19 16:32
A|A|A

fot. Bartosz Szarafin

- Pieniądze zostaną przeznaczone na kolejne remonty w budynku JUBILAT. To strategiczny obiekt dla spółki - mówi Prezes Uzdrowiska Lądek-Długopole Joanna Walaszczyk:

Najważniejsze inwestycje będą dotyczyć termomodernizacji i bezpieczeństwa kuracjuszy oraz pracowników - wyjaśnia Elżbieta Piwońska - Dyrektor Techniczno-Administracyjna Uzdrowiska:

Pieniądze przekazano m.in po to, by spółka nie musiała nadwyrężać swojego budżetu, a wypracowane zyski mogła przeznaczyć na inne cele - mówił w Lądku wicemarszałek Grzegorz Macko:

Budynek "Jubilat" powstał w latach 70-tych ubiegłego stulecia. Przez ten czas nie przechodził większych remontów. Wymieniono jedynie ogrzewanie z węglowo-koksowego na gazowe, które już wymaga remontu. Natomiast w ostatnich latach utworzono tam Dolnośląskie Centrum Leczenia Osteoporozy. Najnowsza inwestycja to kompleksowy remont 31 pokoi, wykonany w 2019 roku. To jednak kropla w morzu potrzeb, bowiem w budynku mieści się 250 miejsc noclegowych. Remont balkonów, na które wstęp obecnie jest zabroniony, oraz nowa instalacja przeciwpożarowa - podniosą komfort użytkowania i bezpieczeństwo korzystania z budynku. Najnowsza inwestycja ma zostać zakończona jeszcze w tym roku.

Wkrótce zostaną ogłoszone przetargi. Prace mają być prowadzone tak, by nie utrudniać komfortu pracy uzdrowiska.

Lądek-Długopole to kolejna uzdrowiskowa spółka, którą dokapitalizował Urząd Marszałkowski w tym roku. Trzy uzdrowiska otrzymają łącznie 17 mln 300 tys. zł.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama