Teatr Zdrojowy w Szczawnie Zdroju ma wreszcie własne nagłośnienie

Bartosz Szarafin, BM | Utworzono: 2022-01-30 08:25 | Zmodyfikowano: 2022-01-30 08:27
A|A|A

fot: Teatr Zdrojowy im. Henryka Wieniawskiego w Szczawnie-Zdroju

Teatr Zdrojowy w Szczawnie Zdroju ma wreszcie własne nagłośnienie. Sprzęt zakupiono dzięki gminnej dotacji. Jak mówi dyrektor teatru - do tej inwestycji przymierzano się od dwóch lat.
Obiekt znany ze swoich pięknych, zdobionych wnętrz. Posiada scenę wraz z możliwością powieszenia dekoracji i oświetlenia. Na co dzień jednak nie posiada obsady aktorskiej, ani repertuaru. Organizowane są w nim natomiast różne wydarzenia, gale i koncerty.
- Dzięki skompletowaniu własnego zestawu - w teatrze, a czasem i w plenerze, bez angażowania firm zewnętrznych będzie można realizować różne wydarzenia muzyczne. Ten zakup to nie nasze widzimisię - mówi Mirosław Kowalik - dyrektor teatru, muzyk i producent.


Własne, profesjonalne nagłośnienie to spore ułatwienie. Do tej pory organizacja jakiegokolwiek wydarzenia wymagała wynajmowania firm zewnętrznych. Teraz będzie można ograniczyć się do obsługi, choć jak zaznacza Mirosław Kowalik - przy większych przedsięwzięciach - branża nagłośnieniowa może liczyć na kontynuację współpracy.
W najbliższych tygodniach w jednym pomieszczeń powstanie również studio nagrań, które pozwoli realizować w Szczawnie różne, nowe i ciekawe projekty muzyczne.
To jednak nie koniec technicznych nowinek. Dzięki darczyńcom - teatr otrzymał też wyposażenie do stworzenia niewielkiego studia nagrań na własne potrzeby. Mirosław Kowalik, liczy że pomoże to przyciągnąć więcej młodzieży i współtworzyć ciekawe, muzyczne projekty.

Jak informują darczyńcy wyposażenia studia - sprzęt należał przez wiele lat do Krzysztofa Dudy, artysty z trójmiasta znanego na polskiej scenie muzyki elektronicznej.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama