SHOW SZALONYCH NAUKOWCÓW, CZYLI EDUKACYJNE SHOW DLA DZIECI 5-12 LAT

RW | Utworzono: 2022-02-14 14:57 | Zmodyfikowano: 2022-02-14 14:58
A|A|A

fot. mat. prasowe

ZMIANA DATY: nowy termin 31.10.2022

 

Szanowni Państwo,

w związku z tragicznymi wydarzeniami na Ukrainie, jesteśmy zmuszeni przenieść trasę koncertową „Show Szalonych Naukowców" na 31.10.2022 roku.

Niestety, część ekipy technicznej oraz aktorzy mieszkają w Charkowie i nie mogą w tej chwili wyjechać z własnego kraju. Jeśli to możliwe, prosimy o wsparcie zespołu i nie zwracanie biletów.

Dziękujemy za wszystkie słowa oraz gesty solidarności z Ukrainą i życzymy (s)pokoju.

Razem zwyciężymy!

W razie pytań prosimy o kontakt [email protected]

Zespół agencji „Pan Koncert"


Szaleni Naukowcy to emocjonujący pokaz eksperymentów z różnych dziedzin wiedzy, podczas którego młodzi widzowie zobaczą spektakularne doświadczenia chemiczne, poznają zasady rządzące planetami i znajdą odpowiedzi na nurtujące pytania naukowe.

Podróż do fascynującego świata kolorowych probówek, buchającej piany, pośród menzurek czy magnesów odkryje nowe pasje i będzie fantastyczną, zapamiętaną na długie lata przygodą. To doskonała alternatywa dla tradycyjnych metod edukacyjnych i pełne humoru widowisko, które nie tylko zachwyci kreatywnym wykonaniem, ale z pewnością rozbudzi wyobraźnię każdego młodego naukowca! Ponieważ spektakl ma charakter rozrywkowy, to – choć tłumaczymy widzom zasady realizacji każdego z eksperymentów – nie zagłębiamy się w szczegółowe wyjaśnienia fizyki i chemii.

W programie znalazły się m.in.:

Szalona Piana: Reakcja egzotermiczna rozkładu nadtlenku wodoru z towarzyszeniem piany. Bardzo wyrazisty eksperyment, któremu towarzyszą setki litrów kolorowej piany!

Ciekły azot: Szereg eksperymentów wykazujących właściwości ciekłego azotu i innych gazów. Zmniejszenie i zwiększenie objętości, szybkie zamrażanie znajomych przedmiotów oraz substancji. Mgła na stole i ogromny wybuch azotowy to tylko niektóre z atrakcji!

Cewki Tesli: Szereg eksperymentów z niezwykle rzadko spotykanymi urządzeniami, generującymi wysokiej częstotliwości wyładowania elektryczne (zamek błyskawiczny). Jonizacja gazów i ich blask. Przesyłanie energii na odległość, pojęcie błyskawicy. Człowiek jako antena emitera. Zmiana koloru absolutorium z pomocą jonów chemicznych soli. Kolorowa plazma w zamkniętych przestrzeniach.

Theremin (instrument muzyczny, na którym graj się bez dotyku): Pierwszy muzyczny elektroinstrument (1918 rok). Historia, zasada działania, prezentacja gry na instrumencie.

Pokaz laserów

Czas trwania: 70 minut

Seans poranne dla szkół oraz przedszkoli: godz. 10.30

BILETY:

https://pankoncert.pl/shownaukowcow-wroclaw/hall/

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama