Wałbrzyskie technikum mechaniczne ma nowy samochód

Bartosz Szarafin, BT | Utworzono: 2022-02-16 08:52 | Zmodyfikowano: 2022-02-16 08:53
A|A|A

fot. Bartosz Szarafin

- Pojazd będzie służył uczniom do nauki, ponieważ w programie kształcenia poza przedmiotami zawodowymi uczniowie są przygotowywani do uzyskania uprawnień kategorii B - mówi Iwona Hnatiuk dyrektor Zespołu Szkół nr

Uczniowie - choć jeszcze niepełnoletni - uczą się teorii i praktyki obsługi i prowadzenia pojazdów, tak by po osiągnięciu pełnoletności mogli przystąpić do egzaminu. - Szkoła ma nawet własnych instruktorów - mówi Zygmunt Rakoczy kierownik Centrum Kształcenia Zawodowego

Do technikum trafiła Toyota Yaris najnowszej generacji. Taki sam model posiada Dolnośląski Ośrodek Ruchu Drogowego w Wałbrzychu i to na tym modelu prowadzone są egzaminy praktyczne. Zakup samochodu w całości sfinansowała Gmina Wałbrzych. Kosztował około 65 tys zł.

Ważne jest by uczniowie uczyli się zarówno mechaniki jak i jazdy na nowoczesnych samochodach, wyposażonych w nowe technologie. To jeden z wielu "mechanicznych" prezentów, jaki otrzymała w ostatnich latach wałbrzyska szkoła. Wcześniej były to m.in samochód do nauki mechaniki, czy różne części, jak kilka modeli skrzyń biegów również od Toyoty.

To nie jedyna wałbrzyska szkoła, jaką miasto wyposażyło w pomoc dydaktyczną. - W ubiegłym roku łącznie do szkół ponadpodstawowych gmina przekazała łącznie ponad 660 tys zł na doposażenie pracowni - mówi dr Sylwia Bielawska wiceprezydent Wałbrzycha.

- Dostęp do nowinek technologicznych w szkołach jest ważny - ocenia Mieszko Matuszyk, uczeń szkoły - najmłodszy mistrz w Wyścigowych Samochodowych Mistrzostwach Polski.Na tym nie koniec zmian dla szkoły. Prezydent Wałbrzycha, Roman Szełemej zapowiedział też dalsze inwestycje. To budowa nowego budynku przeznaczonego do nauki praktycznej.Zespół Szkół nr 5 kształci głównie w zawodach mechanicznych. To: Technik Pojazdów Samochodowych, Mechanik Pojazdów Samochodowych i Elektromechanik Pojazdów Samochodowych. Na trzech kierunkach jest 234 uczniów, co powoduje, że 1/4 uczniów szkoły to przyszli mechanicy.

Są objęci specjalnym programem, w ramach którego równolegle z edukacją szkolną, są przygotowywani do zdania egzaminu na prawo jazdy kat. B.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama